Paríž 13. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)
 
Drogovo závislí chodia na malú potrebu priamo na uliciach za denného svetla, rozbíjajú okná, a dokonca napádajú okoloidúcich. Od rána do večera musia Francúzi trpieť pretrvávajúce, a niekedy aj agresívne žobranie. Na ulici, v metre, na otvorených terasách reštaurácií či na výjazde z obchodov, uvádzajú noviny

Ilustračné foto

“Už pred rokom to bolo hrozné, ale teraz sa to stalo neznesiteľným!”, hovorí zamestnanec parížskej kaviarne Jaurès Caffé.
“Naše základné občianske práva na mier a bezpečnosť už nie sú rešpektované,” uvádza Protidrogový tím, ktorý zhromaždil 3 400 podpisov na petíciu policajnému prefektovi.
Kým parížska starostka Anne Hidalgová hovorí o svojom pláne bojovať proti obchodovaniu s drogami v severovýchodnej časti mesta, pracovníci kina MK2 v 19. parížskom obvode organizujú túto sobotu “občianske stretnutia”.
Starostka mesta oznámila zvýšenie opatrení proti drogovo závislým a vytvorenie ďalších miest v špecializovaných zariadeniach. “Spoločne s Regionálnou zdravotnou agentúrou pridelí obec ďalší milión eur na liečbu drogovo závislých,” uviedla.
Starostka Paríža tiež podľa Le Figaro naliehavo vyzýva na vytvorenie programu na boj proti užívaniu drog na národnej úrovni.
“Vláda by sa k nám mala pripojiť,” uviedla Anne Hidalgová a pripomenula, že vláda je zodpovedná za “zdravie, prístrešie a bezpečnosť”.
 
Príspevok Le Figaro: Život Parížanov sa zmenil na horor zobrazený najskôr Hlavné správy.