Moskva 1. júla 2018 (HSP/Sputink/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 
V rozhovore pre Chanel 4 News ruský minister zahraničných vecí pripustil, že britská vláda úmyselne skryla dôkazy o otrave bývalého špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéri v Salisbury. Podľa Sergeja Lavrova tento incident dovolil Londýnu riadiť politiku EÚ proti  Moskve.

Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Sergej Lavrov pripomenul, že v priebehu posledných desatich rokov zomrelo vo Veľkej Británií asi desať ruských občanov a vo všetkých prípadoch bolo vyšetrovanie tajné. “Úprimne povedané, pokiaľ máte záujem zistiť dôvod smrti, ako hovorí múdrosť, nájdete toho, pre koho je to výhodné. A Veľká Británia rozhodne získala politický prospech z toho, čo sa deje,” povedal ruský minister zahraničia.
Podľa Lavrova sa rozvíja zaujímavá situácia. Krajina, ktorá sa chystá vystúpiť z Európskej únie určuje jej politiku voči Rusku. “Môžeme si pripomenúť, ako Briti behali po všetkých hlavných mestách a vyzývali ich, aby vyhnali ruských diplomatov. A práve to, urobila väčšina, no niektorí nie.”
“Neskôr sme sa súkromne pýtali tých, ktorí sa pripojili k tejto britskej akcií, či im okrem verejných vyhlásení Londýna ukázali aj nejaké dôkazy.Odpovedali nám, že nie. Ale povedali, že im sľúbili, že neskôr v priebehu vyšetrovania dostanú ďalšie fakty.”
 
 
 
 
Príspevok Lavrov označil prípad Skripaľovcov za politicky výhodný zobrazený najskôr Hlavné správy.