Moskva 19. júl 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyhlásil, že Moskva je „pripravená spolupracovať s Ukrajinou na základe pragmatizmu a rešpektu k vlastným záujmom našich národov“

Na snímke Sergej Lavrov

Sergej Lavrov ďalej oznámil, že „existujú protichodné signály ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského a jeho tímu o urovnaní  konfliktu v Donbasse. „Dúfame, že v Kyjeve prevládne realistický prístup,“ povedal.”Európske krajiny, najmä Nemecko, by nemali  povzbudzovať Kyjev k pocitu bezhraničnej tolerantnosti, ignorovať masové porušovanie ľudských práv na Ukrajine a ignorovať neochotu ukrajinského vedenia k implementácii Minských dohôd,“ dodal. „V tomto zmysle Nemecko nesie časť zodpovednosti za urovnanie vnútropodnikového konfliktu, „poznamenal v rozhovore pre nemecké noviny Rheinische Post.

Je potrebné pripustiť, že západní partneri Ukrajiny namiesto toho, aby povzbudzovali Kyjev k realizácii Minských dohôd, „za posledných päť  rokov v skutočnosti tolerovali ich opatrenia na oddialenie implementácie  Minských dohôd ,“ pokračoval Lavrov. „Západní partneri v skutočnosti predstierali, že nevidia také hanebné stránky ukrajinskej reality ako oživenie neonacizmu, obmedzenia používania ruského jazyka, či tvrdé zákroky proti nezávislým médiám, “ uviedol minister zahraničných vecí.

Lavrov vyjadril nádej, že sa dá v Donbasskom konflikte dosiahnuť skutočný pokrok, ak existuje politická vôľa. „Súhlasím s vyhlásením nemeckého ministra zahraničných vecí Heika Maasa, že odchod ozbrojených síl z oblasti Luganska na konci júla ukazuje možnosť pokroku na ceste k mieru a vyriešenie ďalších dôležitých otázok, ako napríklad rýchle zavedenie úplného prímeria,“ uzavrel rozhovor Lavrov.

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj