Moskva 24. októbra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Ivan Sekretarev)

Moskva má otázky k novej americkej politike, týkajúcej sa Sýrie. Rusko dúfa, že obdrží od Washingtonu príslušné vysvetlenia, povedal minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov na tlčovej konferencii s irackým ministrom zahraničných vecí Ibráhímom Džáfarím
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

“Keď počujeme o novej línii USA, o línii, ktorá predpokladá vytvorenie akýchsi rád na území suverénnej Sýrskej arabskej republiky, samozrejme to nemôže nevyvolávať naše otázky. Zasielame tieto otázky do Washingtonu a dúfame, že dostaneme úprimnú a jasnú odpoveď,” povedal Lavrov.

Minister zahraničných vecí RF upozornil na „niektoré divné veci”, ku ktorým dochádza počas činnosti koalície na čele s USA v Sýrii. Podľa jeho slov napríklad často dochádzalo k prípadom, kedy počas útoku sýrskej armády na stanovište príslušníkov IS teroristi z tých miest, ktoré sa nachádzali pod kontrolou „opozície, riadenej zo strany USA”, pokojne vychádzali a vydávali sa k ďalšiemu odporu proti sýrskej vládnej armáde.
“Napríklad boli prípady hromadného odchodu príslušníkov IS z Rakky práve vtedy, kedy koalícia vedená USA obkľúčila toto mesto. A boli ďalšie prípady, ktoré sú spojené s tým, že naši americkí kolegovia sa snažili načrtnúť nejaké linky, ktoré sýrska armáda nesmie prekročiť,” uviedol Lavrov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.