Moskva 12. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Dnešné rozhovory medzi ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a jeho americkým náprotivkom Rexom Tillersonom sa skončili.

Informovala o tom agentúra RIA Novosti. Tillerson sa vrátil do hotela, kde je ubytovaná americká delegácia, ale s novinármi, ktorí sa zhromaždili v hale, nekomunikoval.

Na snímke ministri diplomacie USA a Ruska Rex Tillerson a Sergey Lavrov

Zdroj z ruského rezortu diplomacie pre RIA Novosti uviedol, že rokovania medzi Lavrovom a Tillersonom trvali približne päť hodín. Ako predtým oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ruský prezident Vladimir Putin možno prijme dnes večer Tillersona spolu s Lavrovom.

“Existuje určitá možnosť,” povedal Peskov novinárom. “Ako viete, momentálne prebiehajú rozhovory medzi ruským ministrom zahraničných vecí a ministrom zahraničia USA, a ak sa neskôr rozhodnú oznámiť výsledky týchto rokovaní hlave štátu, dáme vám vedieť,” dodal Peskov.

Podľa agentúry TASS Lavrov a Tillerson mali rokovať o bilaterálnych vzťahoch, sýrskom konflikte, situácie na Ukrajine a Kórejskom polostrove a ďalších témach. Tillerson, ktorý pricestoval do Moskvy v utorok, je prvým predstaviteľom vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa na oficiálnej návšteve Ruska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.