Portland 9. augusta 2017 (HSP/Foto:PrintScreen)

Uplynulý víkend sa v Portlande zišlo asi 150 kresťanov na modlitebnom stretnutí zvanom Patriot Prayer. Stretnutie bolo tvorené prevažne z prívržencov prezidenta Trumpa a jeho cieľom bolo modliť sa za lepšiu Ameriku. Krátko po začiatku modlitieb však boli napadnutí skupinou maskovaných ľavicových extrémistov, ktorí na nich zaútočili skateboardmi a slzným plynom. Niektorí účastníci stretnutia odchádzali zakrvavení a na mieste došlo aj k niekoľkým pästným súbojom. Ľavicoví extrémisti už tradične zapálili niekoľko amerických vlajok. Modliacich sa kresťanov považujú za rasistov, fašistov, bielych supremacistov, ktorí nemajú právo na slobodu prejavu a slobodu zhromažďovania.

Je zaujímavé, že títo extrémisti sa prezentujú nenávisťou voči kresťanom, či kresťanským vlastencom, no bojujú za „ľudské práva“, podporujú dúhové pochody ľudí s netradičnou sexuálnou orientáciou, sú stúpencami ilegálnej migrácie a tiež vyjadrujú solidaritu so štátom Izrael.

Pripomeňme, že ľavicový extrémizmus nie je len problém v USA. Nedávno sme boli svedkami vyčíňania týchto extrémistov v Hamburgu, pred tým v Paríži, kde v dôsledku stretov s nimi došlo k zraneniu štyroch policajtov, pričom jeden z nich zraneniam podľahol.
Ľavicový extrémizmus sa nevyhýba ani Slovensku. Medzi subjekty pôsobiace na ľavicovej extrémistickej scéne u nás patrí napríklad Antifa (AFA). Jej symbolika sa objavila na tzv. Antifašistickom pochode, hneď vedľa dúhovej vlajky. S extrémistickou symbolikou AFA sa odfotili aj poslanec Poliačik s „blogerom“ Benčíkom.

Ľavicoví extrémisti propagovali verejne svoju extrémistickú symboliku aj na festivale Pohoda

Napriek tomu, že ide o extrémistickú organizáciu, evidovanú na Ministerstve vnútra SR a spomínanú v Koncepcii boja proti extrémizmu na roky 2015 – 2019, propagovanie jej symbolov doteraz nikto z kompetentných neriešil. Niektorí tak ironicky poznamenávajú, že ľavicoví extrémisti sú zákonom chránené zvieratká, ktorým je (zatiaľ) dovolené všetko.

Videá si môžete pozrieť tu

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.