Ľavicoví europoslanci vyzvali na zrušenie NATO

Brusel 13. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Ludovic Marin)
 
Ľavicoví europoslanci vyzvali na rozpustenie vojenskej organizácie NATO. Tvrdia, že takáto vojenská organizácia už nezodpovedá dnešnej dobe a obviňujú ju z nelegálnych vojenských intervencií v Iraku, či Líbyi, ako aj z obnovy konfrontácie s Ruskom.

Ilustračné foto

Lídri krajín NATO sa dohadujú na ešte väčšom vyzbrojovaní ako doteraz. Všetky krajiny dali záväzok, že budú zbrojiť vo výške 2% HDP. Americký prezident Donald Trump dokonca vyzval na zbrojenie vo výške 4% HDP. Bežní ľudia však odmietajú, aby z peňazí daňových poplatníkov išli peniaze na militarizáciu.
Ľavicoví europoslanci z frakcie “Europská zjednotená ľavica” dokonca vyzvali na zrušenie tejto kontroverznej vojenskej organizácie: “NATO stratilo oprávnenosť, s jeho ilegálnymi vojenskými intervenciami od Afganistanu do Líbye a obnovenej konfrontácii s Ruskom.”Informoval portál Prvnizpravy.
Podľa parlamentnej frakcie politika amerického prezidenta a stredopravicových vlád v Európe je zameraná “na ničenie základu povojnových pravidiel multilaterálneho poriadku”. “Dávajú prednosť vojenskej konfrontácii pred dialógom, podporujú rast extrémistického nacionalizmu a nenávistnú rétoriku,” píše sa vo vyhlásení.
Ľavicová frakcia vyzvala k “ukončeniu činnosti NATO a ku globálnemu boju za sociálnu spravodlivosť, boju proti chudobe a spravodlivejšiemu obchodu”. “Trumpa tu nečakajte. Spoločne so sociálnymi hnutiami budeme vzdorovať,” zdôraznili vo vyhlásení.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Ľavicoví europoslanci vyzvali na zrušenie NATO zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)