Los Angeles 26. januára 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Sestra legendárneho Michaela Jacksona, LaToya Jackson tvrdí, že jej matka, Catherine, vedela o zneužívaní detí ešte predtým, než bola proti spevákovi podaná prvá žaloba. Informácie priniesol britský bulvárny portál The Sun

Na snímke sestra Michaela Jacksona, LaToya Jackson

Televízií NBC sa podarilo už v roku 1993 získať svedectvo spevákovej staršej sestry, ktorá tvrdila, že rodina o správaní Michaela Jacksona vie a len kvôli miliónom z jeho hudby ho kryje. A že o všetkom vie aj matka Katherine (88), ktorá ho dokonca nazvala “úbohým buzerantom”, keď objavila šeky na peniaze, ktoré posielal rodičom chlapcov, ktorých zneužíval.
LaToya tvrdila, že jej matka Catherine bola “pobúrená”, keď v roku 1984 našla dôkazy o platbách, ktoré sa vyplácali rodinám detí, ktoré údajne spali s Michaelom.
Povedala: “Som si vedomá dvoch šekov, ktoré mi ukázala, bola to značná suma peňazí a ona tým bola pobúrená. Moja matka veľmi dobre vedela o tých deťoch, ktoré tam s ním bývali. Vedela o všetkých tých chlapcoch. Ona bola tou, čo vždy hovorila, že Michael, prepáčte mi to slovo, je buzerant. Povedala mi: Nemôžem ho vystáť, ten zatratený buzerant, nemôžem ho zniesť. Opakovala stále dokola. Ona o všetkom vie. A teraz to popiera a to ma veľmi bolí. ”
“Viem od matky o tom, že mal doma malých chlapcov, a to aj niekoľko dní. Po mnohých dňoch vždy vyšiel nejaký chlapec z jeho spálne a iný chlapec ho vystriedal. A potom zase ďalšie. Ale nikdy tam nemal dvoch naraz. Ako môže tridsaťpäťročný muž spať s malými chlapcami, ktorí u neho zostávajú týždeň, dva týždne alebo ako dlho? A spali s ním v rovnakej posteli. Väčšina ľudí by povedala, že je to úplne nevhodné. Úplne nesprávne, “vyhlásila LaToya v rozhovore pre NBC.
LaToya však v deväťdesiatych rokov kvôli hádke s rodinou nekomunikovala po tom čo sa vydala za Jacka Gordona. Tvrdí, že vypovedať proti svojmu bratovi, sa rozhodla pretože bola sama obeťou zneužívania. Zneužívať ju mal jej vlastný otec Joe, keď bola ešte dieťa.
Povedala, že jej rodina sa bála odrezať od Michaela – ktorý bol v tom čase jednou z najväčších hviezd na svete. “Podporuje všetkých.” Catherine Jackson bola jedným z hlavných dedičov Michaelovho obrovského majetku, keď v roku 2009 zomrel v dôsledku predávkovania drogami.
“Prečo niečo nepovedala, alebo s tým niečo nerobila, alebo im nepomohla, keď si myslela, že zneužíva malé deti. Nechápala som, že zneužíva malé deti. Nerozumela na čo boli tie všetky šeky vypísané. Ona bola tá, ktorá sa mi pokúšala vysvetliť tieto veci. Ale teraz to popiera a zakrýva to. ”
Rozhovor je použitý v novom dokumente Leaving Neverland, v ktorom proti Michaelovi vypovedajú Wade Robson a James Safechuck. Tých mal Jackson pohlavne zneužívať ako žiakov prvého stupňa základnej školy.
 
 
Príspevok LaToya Jackson takmer 10 rokov po smrti brata: “Viem od matky o tom, že mal doma malých chlapcov, a to aj niekoľko dní” zobrazený najskôr Hlavné správy.