Washington 15. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Majiteľ amerického pornografického časopisu Hustler ponúka desať miliónov dolárov za informáciu, ktorá by umožnila začatie procedúry impeachmentu prezidenta USA Donalda Trumpa.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Vo vyhlásení, ktoré vo svojom dnešnom vydaní zverejnil denník The Washington Post, majiteľ Hustlera Larry Flynt píše, že neočakáva, že by Trumpa zradil niektorý z jeho priateľov-milionárov. Je však presvedčený, že sa nájde dostatok uvedomelých ľudí, pre ktorých je desať miliónov veľká suma.
Za príčinu na podanie návrhu na ústavnú obžalobu prezidenta (tzv. impeachment) považuje Flynt Trumpovo “sprisahanie s nepriateľským štátom s cieľom sfalšovať voľby, podnecovanie k občianskym nepokojom podporou neonacistov a napáchanie škôd na vnútornej politike prostredníctvom konfliktu záujmov”.
Trumpovi vyčíta aj klamstvá, nekompetentnosť, presadzovanie príbuzných do verejných funkcií a odstúpenie od parížskej klimatickej dohody.
Flynt pripomenul, že v minulosti už organizoval podobné kampane – týkali sa bývalého predsedu Snemovne reprezentantov Boba Livingstona a senátora Davida Vittera.
Flynt prípadných informátorov ubezpečil, že telefonáty či korešpondencia budú prísne dôverné. Všetky informácie o Trumpovi musia byť získané zákonnou cestou a magazín Hustler si vyhradzuje právo zverejniť ich, uvádza sa vo Flyntovom vyhlásení.
Biely dom k Flyntovej iniciatíve zatiaľ nezaujal stanovisko, poznamenáva agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.