Bratislava 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Vianoce sú na Slovensku asi najočakávanejšie a najpopulárnejšie sviatky, sviatky pokoja a mieru, sviatky, počas ktorých sa schádzajú rodiny, preto by som všetkým našim občanom chcel zaželať, aby si Vianoce užili v pokoji, mieri a kruhu svojich blízkych a milovaných.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákNa snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Pre TASR to uviedol minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák. “Želám si, aby sme si odpočinuli, pretože to bol ťažký rok a aby sme aspoň časť predsavzatí preniesli aj do nového roka. Nezabudnime na tie pocity a predsavzatia ani po tom, keď sa zase rozbehne bežný život, pretože dobro sa nám nejako vytráca z našej spoločnosti, je tu priveľa agresivity a zloby, priveľa nenávisti, má to rastúcu tendenciu a vyvoláva to u mňa osobne obavy,” konštatoval minister Lajčák.

Štedrý večer strávi so svojimi najbližšími. “Potom tak ako každý rok sa chystám do Tatier lyžovať, alebo lepšie povedané škriabať sa do kopca, lebo som prepadol skialpinizmu, takže verím, že si pri tom vyčistím hlavu a že sa jednoducho budem venovať niečomu úplne inému, ako sa venujem celý rok,” dodal minister.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.