Bratislava 29. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub kotian)
 
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na osobné pozvanie organizátorov zúčastní na zasadnutí Úzkeho jadra Mníchovskej bezpečnostnej konferencie, ktorá sa bude konať v dňoch 31. októbra a 1. novembra tohto roku v Minsku

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

V centre pozornosti renomovanej konferencie budú aktuálne otázky politicko-bezpečnostných a ekonomických vzťahov v regióne východnej Európy a Strednej Ázie. Účastníci tohto uzatvoreného formátu sa budú tiež snažiť hľadať odpovede a modality usporiadania vzťahov medzi Východom a Západom. Zasadnutie Úzkeho jadra Mníchovskej bezpečnostnej konferencie už tradične priťahuje širokú pozornosť politikov, štátnikov a expertov. Na jednotlivých paneloch sa zúčastní viac ako 70 významných lídrov, medzi nimi aj prezidenti Bieloruska a Arménska Alexandr Lukašenko a Arrmen Sarkisian, viacerí predsedovia vlád, ministri zahraničných vecí, eurokomisár pre susedskú politiku a rozšírenie Johannes Hahn, generálny tajomník OBSE Thomas Greminger, prvý námestník generálneho tajomníka NATO pre spravodajstvo a bezpečnosť Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, výkonný riaditeľ Organizácie Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok Lassina Zerbo a mnohí ďalší politici a experti.
Popri vystúpení na zasadnutí Úzkeho jadra Mníchovskej bezpečnostnej konferencie absolvuje šéf slovenskej diplomacie v Minsku aj bilaterálne rokovania s ministrami zahraničných vecí Mongolska Damdinom Tsogtbaatarom, Macedónska Nikolom Dimitrovom a Bieloruska Vladimirom Makejom.
 
Príspevok Lajčák vystúpi v Minsku na zasadnutí Úzkeho jadra Mníchovskej bezpečnostnej konferencie zobrazený najskôr Hlavné správy.