Bratislava 20. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mary Altaffer)

Minister Lajčák s prezidentom Trumpom diskutoval o aktuálnych témach
Reforma Organizácie Spojených národov (OSN), mierový proces na Blízkom východe, migrácia, ľudské práva, KĽDR, vzťahy medzi USA a Ruskom, ako aj problematika obchodu s drogami vo svete boli témami stretnutia predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka s prezidentom Spojených štátov amerických Donaldom Trumpom. Partneri sa zhodli, že OSN by sa malo zameriavať predovšetkým na ľudí.
Predseda Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) Miroslav Lajčák (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres

Vo vzťahu ku KĽDR Lajčák poznamenal, že žiadna krajina nemôže ignorovať a vzdorovať medzinárodnému spoločenstvu. Tiež podčiarkol význam podpory USA pri implementovaní reforiem OSN. Pokiaľ ide o otázku ľudských práv, diskusia sa sústredila na prácu Rady OSN pre ľudské práva.
Lajčák tiež poukázal na potrebu finalizovať globálny kompakt o migrácii do septembra 2018. Od úspešného prijatia tohto prvého komplexného medzinárodného dokumentu podľa jeho slov závisí dôveryhodnosť OSN.
TASR o tom informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.