Bratislava 23. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a úradujúci predseda Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslav Lajčák rokoval vo štvrtok v Bratislave s prvým námestníkom ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Vladimirom Titovom. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

“Hlavnou témou ich diskusie boli aktuálne otázky slovenského predsedníctva v OBSE a jeho snaha o posilnenie úlohy organizácie pri riešení konfliktov. Prioritnú pozornosť v tomto smere venovali situácii na východe a juhovýchode Ukrajiny, ako aj možnostiam zlepšenia životných podmienok obyvateľov v ďalších konfliktných oblastiach,” informoval rezort diplomacie.

Lajčák informoval Titova aj o výsledkoch svojich ciest do účastníckych krajín OBSE vrátane ostatnej návštevy troch štátov strednej Ázie.

Partneri rokovali aj o možnostiach ďalšieho rozvoja dvojstranných vzťahov. „Slovensko má záujem o prehlbovanie partnerskej spolupráce s dôrazom na hospodársku, investičnú a obchodnú oblasť. Potenciál však vidíme takisto v prehĺbení kooperácie na pôde medzinárodných organizácií,” uviedol Lajčák, ktorý s Titovom diskutoval aj o aktuálnych medzinárodnopolitických otázkach, vrátane vývoja v regióne strednej a východnej Európy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj