Lajčák odcestoval do Kyjeva, sprevádzať ho budú partneri z Česka a Poľska

Bratislava 11. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) dnes odcestoval na pracovnú cestu do Kyjeva, na ktorej ho sprevádzajú maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó a český minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Ministri majú naplánované stretnutia s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, predsedom vlády Volodymyrom Hrojsmanom, predsedom parlamentu Andrijom Parubijom a ministrom zahraničných vecí Ukrajiny Pavlom Klimkinom.

Cieľom pracovnej cesty je vyjadriť Ukrajine silnú podporu v reformnom procese a pri stabilizácii politickej a ekonomickej situácie. Na rokovacom stole bude aj implementácia minských dohôd a kroky smerujúce k ukončeniu procesu ratifikácie asociačnej dohody s Ukrajinou v čo najskoršom termíne, ako aj podpora Slovenska, Česka a Maďarska pre liberalizáciu vízového režimu medzi Ukrajinou a EÚ.

Z Kyjeva odletia ministri zahraničných vecí Slovenska, Maďarska, Česka a Ukrajiny do Varšavy, kde sa v stredu začína ministerské stretnutie Vyšehradskej skupiny s predstaviteľmi krajín Východného partnerstva.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.