Bratislava 18. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nom. Smeru-SD) nerozmýšľa o tom, či by sa mohol stať novým generálnym tajomníkom Rady Európy. Zatiaľ nezmenil ani názor na prezidentskú kandidatúru. Povedal to novinárom po rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti

Na snímke minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák SITA/Diana Černáková

“Mám dnes nejaké meno a spomína sa možno vo všelijakých súvislostiach. Ja mám svoju zodpovednosť tu, čaká nás predsedníctvo v OBSE, to ma dosť zamestnáva,” uviedol Lajčák.
Otázky o jeho možnom šéfovaní Rade Európy označil za hypotetické. Kuloárne informácie o Lajčákovi a Rade Európy napísal na sociálnej sieti prezident SR Andrej Kiska, ktorý sa stretol so súčasným šéfom Rady Európy Thorbjörnom Jaglandom. Jeho mandát sa končí na budúci rok.
V súvislosti s prezidentskou kandidatúrou Lajčák uviedol, že ak by mal kandidovať, musel by byť o tom on sám presvedčený. “A zatiaľ nie som. Nemôžem sa zlomiť do niečoho, čo necítim,” povedal šéf rezortu diplomacie s tým, že jeho pozícia je jasná. Lajčák dlhodoho hovorí, že kandidovať nemieni. Prezidentské voľby budú na jar budúceho roku.
 
Príspevok Lajčák nerozmýšľa o poste generálneho tajomníka Rady Európy zobrazený najskôr Hlavné správy.