Bratislava 18. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák odcestuje na pracovnú návštevu Bosny a Hercegoviny (BaH), kde sa v Mostare stretne s členmi Predsedníctva BaH M. Ivanićom a D. Čovićom, ako aj s ďalšími vysokými predstaviteľmi.
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Témou rozhovorov bude pokrok, ktorý krajina dosiahla vo svojich integračných snahách, ale aj otvorené otázky v tomto procese. Minister si tiež prevezme prestížnu cenu denníka “Večerný list“ za rok 2016 za pomoc BaH na jej ceste do Európskej únie.
V piatok 19. mája minister z Mostaru odcestuje na Cyprus, kde bude viesť slovenskú delegáciu na 127. zasadnutí Výboru ministrov Rady Európy v Nikózii. Témou zasadnutia je posilňovanie demokratickej bezpečnosti v Európe, boj proti násilnému extrémizmu, riešenia utečeneckej krízy a kľúčová úloha demokracie, ľudských práv a právneho štátu pri riešení konfliktov.
Následne bude M. Lajčák zastupovať Slovenskú republiku na Svetovom ekonomickom fóre o Blízkom východe a severnej Afrike, ktoré sa koná v Jordánskom kráľovstve. Jeho hlavným mottom je reflektovanie na súčasnú bezprecedentne rýchlu a komplexnú transformáciu regiónu – „Enabling a Generational Transformation“. Celkový program fóra bude zameraný na tematické piliere týkajúce sa umožňovania inovácií a podnikania prostredníctvom 4. industriálnej revolúcie, vytvárania inkluzívnych ekonomík a podpory humanitárneho úsilia a diplomatického dialógu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.