Bratislava 16. augusta 2018 (HSP/Foto:Laci Strike)
 
Tanečník a choreograf Laci Strike prepadol pred dvoma rokmi fotografii a toto leto prijal výzvu profesionálneho fotografa Eduarda Gensereka, aby zmerali svoje sily. Jeden deň strávili v romantickej Banskej Štiavnici s podmienkou, že všetko nafotia rovnakým smartfónom. Komu to šlo lepšie, posúďte sami.

Na snímke jedna z fotografií Laciho Strikeho

Obaja fotografi sa tento rok zapojili do celosvetovej súťaže o najlepšiu fotografiu zo smartfónu Huawei Next Image. Vybrali si päť súťažných tém, v ktorých nafotili obľúbené UNESCO mesto: Check-in; Hello, Life!; Faces; Nature a Good night. Fotografie si môžete pozrieť tu.
Edo chcel týmto priateľským súbojom ukázať nadšeným amatérskym fotografom, že oproti profesionálom nie sú v dnešnej dobe nijako diskriminovaní: „Dnešné top smartfóny, ako Huawei P20 Pro, s ktorými sme fotili, majú výborné fotoaparáty. Už dávno nejde o techniku, ktorú máte. Ide o nápad, o pohľad a je to tiež veľa o náhode. Treba prosto veľa fotiť.“
Podľa Eda Gensereka je dobrým príkladom Laci Strike, ktorý sa doslova namotal na fotenie pred dvoma rokmi a jeho súťažné snímky z Banskej Štiavnice veľmi uznáva. Sám Laci narába so slovom “fotograf” skromne a hovorí, že stále je tanečník a choreograf a fotenie je len hobby.
„Mne sa na Edových fotkách zo Štiavnice páči, ako vrstvil fotografie cez odrazy vo výkladoch. Tiež mám rád, keď sú vo fotkách použité odrazy a keď to nie je prvý plán,” hovorí Strike. “Aj mne sa podarila podobá vec v kategórii Faces. Edo teraz fotí v Etiópii a jeho fotky na Instagrame sú výborné, oplatí sa sledovať.“
Známy tanečník je fanúšikom čiernobielej fotografie a hovorí, že nefarebné snímky nútia človeka zamyslieť sa. Dodáva však, nikdy nehovor nikdy, a možno príde čas, keď uvidíme na Laciho instagramovom fotoprofile viac farieb.
Do výzvy sa zapojil so štyrmi čienorbielymi, ale aj jednou farebnou fotografiou s pútavou atmosférou. Hodnotiť diela oboch ambasádorov celosvetovej súťaže budú nielen zahraniční fotografi, ale aj známa Herečka Gal Gadot. Ich fotografie  si môžete pozrieť nižšie.
Do celosvetovej súťaže v smartfónovej fotografii Huawei Next Image sa spolu s Lacim a Edom môžete zapojiť všetci bez rozdielu. Stačí, ak radi fotíte a telefón máte stále po ruke svoje telefón. Fotografie podľa jednotlivých súťažných tém nahráte do 20. augusta, ale ideálne čo najskôr, na webstránku campaign.consumer.huawei.com/sk. O vašich umeleckých výtvoroch rozhodne najprv hlasovanie verejnosti a nakoniec 6-členná odborná porota. Na celkového víťaza čaká finančná odmena 10 000 eur, možnosť zúčastniť sa fotografickej expedície s magazínom National Geography a tiež príležitosť publikovať svoju prácu na jeho stránkach.
Redakciu informoval Michael Gajdoš – PR Specialist
 
Príspevok Laci Strike si zmeral sily s profesionálnym fotografom. Takto to dopadlo zobrazený najskôr Hlavné správy.