Bratislava 7. októbra 2019 (HSP/Foto:Archív La Gioia)

Pop operné trio La Gioia oslávilo vlani už desiaty rok na hudobnej scéne. Aktuálny držiteľ Zlatej platne za predaj CD albumu Best of Československé pripravuje na 9. decembra v bratislavskom Istropolise Vianočný koncert s populárnou českou opernou divou Evou Urbanovou. Speváčka sa predstaví v trochu netradičnej polohe – zaspieva totiž svoje obľúbené rockové pesničky

Pop operné trio La Gioia

Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec tvoria hudobné zoskupenie, ktoré má za desať rokov účinkovania na konte sedem albumov a stovky úspešných koncertov doma i v zahraničí. Len pred pár dňami sa vrátili z Kuvajtu, kde odohrali koncert. Nedávno zastihla La Gioiu radostná správa, že ich album Best of Československé získal za predaj Zlatú platňu. Sú na ňom najznámejšie hity, ale aj úplné novinky.

Už z názvu vyplýva, že ide o najväčšie české a slovenské hity ako Oheň, voda, vítr od Dalibora Jandu, Atlantída od Mekyho Žbirku, Pár přátel od Michala Davida, Psi sa bránia útokom od Petra Nagya a Joža Ráža a mnohé ďalšie. Album je obohatený aj o viaceré novinky od Karola Duchoňa či Karla Gotta.

Vianočnému koncertu predchádzajú koncerty v nasledujúcich mestách:

  1. 10. – Michalovce
  2. 10. – Uherské Hradiště
  3. 11. – Zlaté Moravce
  4. 11. – Nové Zámky
  5. 11. – Bardejov
  6. 11. – Prešov
Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj