Kyjev 20. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

 

Kyjevská polícia prepustila piatich ľudí, ktorý zadržala počas nedeľňajších násilných demonštrácií v centre mesta. Medzi prepusteným je aj veliteľ dobrovoľníckeho práporu OUN Mykola Kochanivskyj, informovala agentúra UNIAN. Podľa nej jeden policajt utrpel počas potýčok vážne zranenia.

Ilustračné foto

Do potýčok s policajtmi sa dostali pred budovou prezidentskej kancelárie demonštranti v maskovacom oblečení a kuklách na hlave, ktorí sa pokúsili vytvoriť stanový tábor na podporu nacionalistov blokujúcich dodávky uhlia zo separatistami ovládaných oblastí východnej Ukrajiny.

Blokáda viedla k nedostatku elektriny v častiach Ukrajiny kontrolovaných kyjevskou vládou vzhľadom na narušené zásobovanie uhlím pre tamojšie elektrárne.

Dodávky uhlia sa zastavili koncom januára, keď skupina bývalých účastníkov vládnej vojenskej operácie (ATO) v Donbase, medzi ktorými boli aj poslanci ukrajinského parlamentu, zablokovala na viacerých úsekoch železničné trate vedúce na územia kontrolované separatistami. Radikáli svoj krok zdôvodnili tvrdením, že akékoľvek obchodovanie so samozvanými republikami v Doneckej a Luhanskej oblasti je protizákonné.

 

 

 

Príspevok Kyjevská polícia prepustila ľudí, ktorých zadržala počas násilných demonštrácií zobrazený najskôr Hlavné správy.