Simferopol 11. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Press Service of the Federal Security Service of Russia for the Crimean Republic)
 
Kyjev pripravuje provokáciu v Azovskom mori s cieľom zdiskreditovať ruskú pohraničnú stráž, informoval Sputnik zdroj na Kryme

Ilustračné foto

“Jedenásteho októbra plánujú príslušníci štátnej pohraničnej služby Ukrajiny vyplávanie z prístavu Mariupol do Azovského mora s pohraničnou hliadkovou loďou so skupinou žurnalistov ukrajinských médií s cieľom zhromaždenia materiálu pre videoreportáž o údajných agresívnych činnostiach pohraničnej služby ruskej FSB proti ukrajinským civilným lodiam, a tiež o blokáde námorných prístavov Ukrajiny v Azovskom mori,” uvádza sa v správe.
Situácia s loďami v Azovskom mori sa vyostrila v marci po zadržaní ruskej lode Nord zo strany Ukrajiny. Proti kapitánovi prebieha proces kvôli nezákonnej návšteve Krymu “s cieľom poškodenia štátnych záujmov”. Tým však Kyjev neskončil – v auguste v chersonskom prístave zadržali tanker Mechanik Pogodin.
Ruská vláda považuje činnosti Ukrajiny za “námorný terorizmus” a ako odpoveď posilnila pohraničné kontroly vo svojej časti Azovského mora.
 
Príspevok Kyjev pripravuje provokáciu v Azovskom mori, tvrdí zdroj zobrazený najskôr Hlavné správy.