Svet 19. marca 2018 (HSP/lifesitenews/Foto: TASR- Štefan Puškáš)
 
Jedným z dôsledkov masovej antikoncepcie je osamelosť starších ľudí v niektorých najbohatších krajinách sveta, tvrdí esej Mary Eberstadtovej, pripomínajúcej 50. výročie vydania encykliky Humanae Vitae pápeža Pavla VI.

Ilustračné foto

Jej esej “Prorocká sila Humanae Vitae: Dokladovanie reality sexuálnej revolúcie” sa objavil v apríli 2018 v čísle vedeckého katolíckeho časopisu First Things.
Eberstadtová uvádza niekoľko skutočností, ktoré sa objavili vo svete od objavu hormonálnej antikoncepcie:
– zvýšený počet interrupcií, paradoxne neoddeliteľne spojený s nárastom používania antikoncepcie
– postupná protestantská reakcia proti antikoncepcii, najmä v Afrike
– pokles šťastia žien a nárast sadomasochizmu v popovej kultúre
– implózia (opak explózie) anglikánskeho spoločenstva
– vysoký priemerný vek obyvateľstva západného sveta
Pôrodnosť poklesla po celom západnom svete, považovanom za rozvinutý či materiálne bohatší. Antikoncepčnú pilulku tu ženy nepoužívali preto, aby mali len tri deti namiesto siedmich, ale aby mali jedno alebo dve deti, alebo dokonca žiadne.
Podľa The New York Times tisícky starších ľudí umierajú týždenne v osamelosti bez povšimnutia okolia – jedná sa o krajiny ako Francúzsko, Nemecko, Portugalsko, Švédsko, ale aj napríklad Japonsko, kde sa tento počet šplhá aj na 4000 týždenne.
V Nemecku údajne viac ako 20% ľudí vo veku nad 70 rokov má pravidelný kontakt len ​​s jednou osobou alebo vôbec, a viac ako dva milióny Nemcov vo veku nad 80 rokov žije samostatne. Podľa Der Spiegel “každý štvrtý máva návštevu od priateľov a známych menej než raz mesačne a takmer jedného z desiatich nikto nenavštevuje”. Vo Veľkej Británii je otázka osamelosti taká vážna, že sa dotýka 9 miliónov ľudí, a tak vláda vymenovala ministra osamelosti.
“Päťdesiat rokov sexuálnej revolúcie je jedným z najpálčivejších … problémov pre výskumných pracovníkov nie  nadmerná populácia, ale práve opak: nedostatočná populácia,” konštatuje Eberstadtová podľa Life Site News. Čím viac materiálneho bohatstva, tým “staršia a osamelejšia” spoločnosť.
Alarmujúcou je však pôrodnosť aj v kresťanskej krajine, akou je Slovensko. Podľa štatistického úradu vlani dosiahla plodnosť len 1,48 dieťaťa na ženu, čo už nepredstavuje ani hodnotu, ktorá je pre národ sebazáchovná. Na zachovanie populácie je totiž potrebné minimálne 2,1 dieťaťa na ženu. Z akejsi hystérie “preľudnenia” z konca 60. rokov sa totiž stáva “epidémia osamelosti”, keďže bezdetných alebo aj málodetných nemá väčšinou kto navštevovať. Najsmutnešie na tom je, že epidémii preľudnenia naleteli aj kresťania a začali medzi sebou šíriť tzv. prirodzené metódy plánovania rodičovstva, v rámci ktorých sa vyhýbajú pohlavnému styku v čase, kedy by mohli počať dieťa. Ich metóda má byť “liekom”namiesto antikoncepčných tabletiek, mentalita je však rovnaká – čo najmenej detí, resp. len toľko, koľko si môžeme “dovoliť”, aby sme sa nemuseli vzdať užívania iných výdobytkov. Žiaľ, za takéto zmýšľanie budeme v starobe trpko platiť.
 
Príspevok Kvôli antikoncepčnému zmýšľaniu ľudia umierajú osamelí ako psi zobrazený najskôr Hlavné správy.