Kvitová plánuje návrat na Roland Garros: “Urobila som veľký progres”

Paríž 18. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)

Petra Kvitová sa vlani v decembri stala obeťou útoku

Česká tenistka Petra Kvitová plánuje svoj návrat na kurty na májovom grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa vlani v decembri v jej byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala Kvitová operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy.

Na snímke česká tenistka Petra Kvitová

“Moje meno sa objaví v menoslove účastníčok Roland Garros, keďže sa blíži uzávierka prihlášok. Urobila som veľký progres pri zotavovaní sa zo zranenia a chcem hrať na jednom z mojich najobľúbenejších turnajov. Neznamená to, že budem pripravená hrať v Paríži, ale robím všetko preto, aby som mala tú šancu. Predo mnou je ešte dlhá cesta,” uviedla Kvitová prostredníctvom Instagramu.

Češka začala v marci postupne používať zranenú ľavú ruku ku každodenným činnostiam, za sebou už má dve sústredenia na Kanárskych ostrovoch. Informovala agentúra DPA.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.