San Francisco 2. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Zisk americkej technologickej spoločnosti Apple vzrástol v 3. kvartáli obchodného roka 2016/2017 o vyše desatinu, k čomu prispel zvýšený predaj iPhonov, ako aj iPadov a počítačov Mac
Ilustračné foto

Spoločnosť oznámila, že za 3. štvrťrok súčasného obchodného roka, to znamená od apríla do konca júna, dosiahla zisk 8,72 miliardy USD (6,25 miliardy eur), čo medziročne znamená rast o 11,8 %. Na akciu to predstavuje 1,67 USD, zatiaľ čo analytici očakávali zisk na akciu na úrovni 1,57 USD.
Tržby sa zvýšili na 45,41 miliardy USD zo 42,36 miliardy USD v rovnakom období predchádzajúceho obchodného roka. Analytici očakávali, že tržby sa zvýšia na necelých 44,9 miliardy USD.
K lepším než očakávaným výsledkom prispel vyšší predaj produktov firmy, najmä iPhonov. Apple v období od apríla do konca júna predala 41 miliónov iPhonov, o 2 % viac než v rovnakom období minulého obchodného roka.
Navyše, prvýkrát od 3. štvrťroka 2013 sa spoločnosti podarilo dosiahnuť kvartálny medziročný rast predaja iPadov. Firma ich predala 11,4 milióna, čo medziročne znamená rast o 15 %.
Mierne sa zvýšil aj predaj počítačov Mac. Apple ich predal za minulý kvartál 4,29 milióna, zatiaľ čo v rovnakom štvrťroku predchádzajúceho obchodného roka to bolo 4,25 milióna počítačov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.