Kužmová vyhrala turnaj ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave

Trnava 20. mája 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)
 
Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa stala víťazkou antukového turnaja ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave. Vo finále si poradila s treťou nasadenou Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou-Roygovou 6:4, 1:6, 6:1 a získala doposiaľ najcennejší titul v kariére. V pondelok bude prvýkrát v kariére figurovať v elitnej svetovej stovke

Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová

V rebríčku WTA by sa mala posunúť na 84. miesto. Z MMSR si odnáša prémiu 15.200 USD pred zdanením a 140 bodov do rebríčka. Kužmová je druhou slovenskou singlovou víťazkou v Trnave po Anne Karolíne Schmiedlovej, ktorá triumfovala na dvorcoch TC EMPIRE v roku 2014. Cepedeová druhýkrát za sebou neuspela vo finále, vlani prehrala s Češkou Markétou Vondroušovou.
O osude prvého setu duelu medzi Kužmovou a Cepedeovou-Roygovou rozhodol piaty gem, v ktorom Slovenka prelomila súperkino podanie. Zverenka trénera Michala Mertiňáka hrala rýchlo a agresívne, výborne podávala. V druhom dejstve sa karta obrátila. Cepedeová-Roygová začala predvádzať typický juhoamerický antukový tenis založený na výbornom pohybe, nerobila takmer žiadne chyby a po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 5:0. V rozhodujúcom sete však dominovala Kužmová, na ktorej konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým. Vďaka brejku vo štvrtom geme si vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca.
“Bolo to veľmi ťažké, bola som už veľmi unavená. V treťom sete som dostala šancu na začiatku a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca. Forma je dobrá, to ma teší. To, že som vyhrala turnaj na antuke som nečakala,” povedala víťazka v prvej reakcii.
Titul z Trnavy označila za najcennejší v kariére. “Je skvelé, že som ho získala pred domácimi fanúšikmi. Venujem ho môjmu trénerovi Michalovi Mertiňákovi, ktorý so mnou neľahký týždeň zvládol a môjmu otcovi. Sledoval každý jeden môj zápas z tribúny. Bol to pre mňa mimoriadne vydarený turnaj, veď na ceste za trofejou som zdolala štyri nasadené hráčky. Dokázala som sama sebe, že moja hra môže sláviť úspech aj na antuke,” uviedla pre TASR.
Kužmovú okrem zisku titulu potešili ďalšie dve veci – bude v elitnej stovke a na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži sa dostane priamo do hlavnej súťaže. “Je super, že nebudem musieť hrávať kvalifikácie na veľké turnaje. Ušetrím tak sily. Na prvý Roland Garros medzi ženami sa veľmi teším a budem sa snažiť dosiahnuť čo najlepší výsledok.”
“Viktória hrala dobre, gratulujem jej. Ja som odohrala dobrý turnaj, ale nie som spokojná, pretože som vo finále prehrala,” uviedla zdolaná finalistka.
Dvojhra – finále:
Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Veronica Cepedeová-Roygová (3-Paraguaj) 6:4, 1:6, 6:1
 
Kužmová po zisku titulu: “Je skvelé, že dokážem vyhrávať aj na antuke”
Nová členka elitnej svetovej tenisovej stovky Viktória Kužmová obľubuje rýchle povrchy. V Trnave si však dokázala, že jej odvážna, agresívna hra môže sláviť úspech aj na antuke. Na ceste za titulom na EMPIRE Slovak Open 2018 postupne zdolala štyri nasadené hráčky – Madison Brengleovú, Johannu Larssonovú, Jekaterinu Alexandrovovú a vo finále Veronicu Cepedeovú-Roygovú.
“Na antuke som vyrastala, takže nemôžem povedať, že by som ju nemala rada, hoci viac mi sedia hard a tráva. Titul na najpomalšom povrchu, navyše pred slovenskými fanúšikmi má pre mňa veľkú cenu. Všetky zápasy na turnaji boli ťažké. Vo finále už tých síl nebolo veľa, v druhom sete ma chytali kŕče, no v úvode tretieho ma nakopol brejk vo štvrtom geme. Som veľmi rada, že som to napokon zvládla,” povedala pre TASR zverenka trénera Michala Mertiňáka.
Bývalý deblový špecialista a finalista Davisovho pohára z roku 2005 má veľkú zásluhu na Kužmovej výkonnostnom progrese. “S Mišom si veľmi dobre rozumieme. Je skvelé, keď je tréner celý čas pri vás a pomáha vám svojimi radami. Veľmi ma potešilo, že v Trnave bol po dlhom čase so mnou aj môj otec, ktorý sledoval každý jeden zápas z tribúny. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí prišli a povzbudzovali ma. Veľmi si to vážim,” dodala odchovankyňa košického tenisu.
 
Príspevok Kužmová vyhrala turnaj ITF EMPIRE Slovak Open v Trnave zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)