Praha 3. mája 2019 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Kopčáni)

Slovenská tenistka Viktória Kužmová a Ruska Anna Kalinská zvíťazili v piatkovom finále štvorhry na turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe (dotácia 250 000 eur, antuka vonku), keď zdolali najvyššie nasadený americko-český pár Nicole Melicharová, Květa Peschkeová 4:6, 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk). Pre 20-ročnú Kužmovú a jej partnerku Kalinskú to bolo druhé spoločné finále štvorhry a premiérový titul na úrovni WTA

Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová

Štvorhra – finále:
Anna Kalinská, Viktória Kužmová (Rus./SR) – Nicole Melicharová, Květa Peschkeová (USA/ČR-1) 4:6, 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk)

Kužmová po triumfe v Prahe ďakovala fanúšikom a Mertiňákovi

Slovenská tenistka Viktória Kužmová získala v Prahe prvý titul na okruhu WTA. Spoločne s Ruskou Annou Kalinskou zvíťazili vo finále štvorhry nad turnajovými jednotkami Američankou Nicolou Melicharovou a Češkou Květou Peschkeovou 4:6, 7:5 a 10:7 v tzv. supertajbrejku.

V rozhodujúcom dejstve viedli Kužmová s Kalinskou už 9:4 a hoci obhajkyniam trofeje sa podarilo znížiť, slovensko-ruský pár šancu na prvý spoločný deblový titul na WTA Tour už z rúk nepustil. Pre Kužmovú s Kalinskou to bolo druhé finále štvorhry na podujatí WTA, vo februári v Petrohrade nestačili na domáci ruský pár Margita Gasparjanová, Jekazerina Makarovová. Z Prahy si odnášajú spoločnú prémiu 12.300 dolárov a 280 bodov do svetového rebríčka.

Kužmová mala zo zisku prvého titulu na WTA Tour veľkú radosť. “Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sem počas celého týždňa chodili a povzbudzovali nás. Boli ste super. Ďakujem aj organizátorom turnaja, zberačom. Veľká vďaka patrí i môjmu trénerovi Mišovi Mertiňákovi a Anninej trénerke za to, že tu boli s nami a podporovali nás. Niccle a Květe blahoželám k super turnaju,” uviedla v slávnostnom príhovore Kužmová, ktorá z Prahy zamieri na prestížny antukový turnaj v Madride, kde ju vo dvojhre na úvod čaká šestnásta nasadená Nemka Juliu Görgesová.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj