Moskva 11. februára 2019 (HSP/Foto:Instagram)
 
Bývalý elitný ruský biatlonový reprezentant Anton Šipulin, ktorý je bratom Anastasyie Kuzminovej po nedávnom oznámení konci športovej kariéry vstupuje do politiky a podľa všetkého to má namierené poriadne vysoko. Na kandidátke vládnej strany Jednotné Rusko ho už o niekoľko týždňov čakajú primárky a mal by sa stať poslancom.

Na snímke zo zimnej olympiády v Soči Vladimir Putin a Anton Šipulin

Napriek tomu, že nikdy mu nebol doping dokázaný, Šipulin sa v posledných rokoch dostal pod tieň podozrení zo štátom organizovaného ruského dopingu, kvôli čomu nakoniec v decembri 2018 vo veku 31 rokov ukončil aktívnu kariéru, informovala agentúra TASS. Povedal pri tom, že je znechutený zo svojich zdravotných problémov a z atmosféry a špinavostí v športe, kvôli čomu stratil motiváciu.
“Už nemám takú motiváciu, ako keď som mal dvadsať rokov. Nemienim ďalej mučiť seba ani fanúšikov. Lepšie bude odísť teraz, než končiť ďaleko za medailovým pozíciami,” uviedol Šipulinove slová server iDnes.cz.
“Tie špinavé praktiky v športe ma demotivujú a ťažko hľadám motiváciu,“ vyhlásil koncom decembra na tlačovej konferencii v Moskve. “Antidopingové pravidlá som nikdy neporušil,“ zdôraznil pri tom ruský biatlonista.
Na začiatku roku 2019 potom oznámil, že sa chce angažovať vo verejnom života ako politik. Súhlasil s ponukou vládnej strany prezidenta Vladimira Putina Jednotné Rusko, za ktorú bude v májových primárkach kandidovať.
“Dostal som ponuku, ktorá sa neodmieta,“ priznal štvornásobný individuálny medailista z majstrovstiev sveta a olympijský víťaz zo štafety v Soči 2014.
Šipulin by mal podľa iDnes.cz v pozícii poslanca Ruskej štátnej dumy nahradiť poslanca Sverdlovskej oblasti Sergeja Bidonka, ktorého vymenovali za zástupcu gubernátora pre domácu politiku a jeho mandát bude uvoľnený.
Slovenská reprezentantka a Šipulinova sestra Nasťa Kuzminová v rozhovore pre Plus 7 dní uviedla, že bratovi bude držať palce, hoci sama by do politiky nešla.
“Ja by som sa na politiku nedala. Je mi to cudzie. Anton je však muž a pozerá sa na veci inak. Asi v tom našiel novú perspektívu,“ povedala trojnásobná olympijská šampiónka.
 
 

 
 
 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
Настя – гордость нашей семьи!@nastja.kuzminova Трехкратная олимпийская чемпионка) Позволила подержать медаль, которую она посвятила мне) Удачи тебе в каждой оставшейся гонке сезона, сестра!) 💪😻
Príspevok, ktorý zdieľa Anton Shipulin (@anton_shipulin),

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
Вы все прекрасно знаете, что даже в личном виде спорта всегда важна командная работа вместе с тренерами и друзьями-спортсменами в эстафетах, к которым я всегда трепетно отношусь не только на соревнованиях, но и в жизни. Я никогда не скрывал и не буду скрывать, что поддерживаю нашего президента страны Владимира Путина и разделяю его ценности и взгляды. Я могу с уверенностью сказать, что Putin Team – это моя команда. Это мой выбор. Я в PutinTeam!#PutinTeam #КомандаПутина
Príspevok, ktorý zdieľa Anton Shipulin (@anton_shipulin),

 
 
Príspevok Kuzminovej brat Anton Šipulin začína politickú kariéru v Putinovej strane Jednotné Rusko: “Špinavé praktiky v športe ma demotivovali, budem politik” zobrazený najskôr Hlavné správy.