Moskva 25. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR)
 
Ruský biatlonista Anton Vladimirovič Šipulin končí. O ukončení svojej športovej kariéry informoval na tlačovej konferencii v Moskve. Posledným závodom 31-ročného Šipulina bude Vianočný závod, ktorý 29. decembra prebehne v nemeckom Gelsenkirchene.

Na snímke ruský biatlonista Anton Šipulin

“Tento závod pre mňa bude posledný v kariére. S Jekaterinou Jurlovou pobežíme spolu,” uviedol Šipulin na tlačovej konferencii v MIA Rossiya Segodnya.” Som šťastný, že tento rok môžem osláviť Nový rok v Rusku. Navyše 1. januára otec oslavuje 60. jubileum, všetky myšlienky budú po pretekoch skoncentrované na to, aby som organizoval rodinný sviatok. Po januárových sviatkoch budem premýšľať o budúcnosti. zatiaľ si chcem oddýchnuť. Rozhodol som sa nedávno a myšlienky o budúcnosti sú zatiaľ rozmazané,” uviedol Šipulin.
“Mnohí kamaráti sú na mňa nahnevaní, pretože som to niektorým povedal až včera, aby informácia neunikla. Chcel som jednoducho všetkých zhromaždiť na jednom mieste, aby všetci novinári mali rovnaké podmienky. Najviac som sa radil so svojou rodinou. Pred tromi mesiacmi mi 95% ľudí radilo, aby som zostal. Ale s takou motiváciou a v takej politickej situácii v športe nemôžem dosiahnuť výsledky, bude to veľmi ťažké. A je lepšie odísť teraz ako obsadzovať miesta mimo pódium, “uviedol ďalej Šipulin v Moskve.
Šipulin v biatlonovom Svetovom pohári debutoval v sezóne 2008/09. Celkovo vo Svetovom pohári vybojoval 61 pódiových umiestnení a 20 víťazstiev. Šipulin na MS získal jednu zlatú medailu, tri strieborné a tri bronzové. Vo Svetovom pohári 2014/2015 vybojoval malý Krištáľový glóbus v hromadnom štarte.
Na Olympijských hrách 2010 vo Vancouveri Šipulin vybojoval bronz v mužskej štafete a za štyri roky v Soči v rovnakej disciplíne získal zlato.
 
 
Príspevok Kuzminovej brat – Anton Šipulin ukončil športovú kariéru zobrazený najskôr Hlavné správy.