Ťumeň/Banská Bystrica 26. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Na februárových olympijských hrách v Južnej Kórei potešila slovenských športových priaznivcov najmä biatlonová reprezentácia a predovšetkým Anastázia Kuzminvá, ktorá vyhrala jednu zlatú a dve strieborné medaily. Po výnimočne úspešnej sezóne, o ktorej už dávnejšie prehlásila, že je jej poslednou v kariére, Nasťa poslala odkaz svojim podporovateľom, ktorí jej celý rok držali palce.

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová

“Skončila najúspešnejšia sezóna v mojej kariére. Bola takí dlhá, emotívna, vyčerpávajúca, náročná a zároveň nádherná. Verím, že aj vy ste to tak so mnou vnímali, aj prežívali. Svedčia o tom všetky vaše správy. Veľmi si to vážim,” poďakovala Kuzminová fanúšikom.
V sezóne 2017-2018 sa slovenskej reprezentantke a rodáčke z ruského Ťumeňu podarilo vybojovat’ zlato a dve striebrá na olympiáde v Južnej Kórei, malý krištáľový glóbus v Svetovom pohári v disciplínach šprint a stíhacie preteky a celkové druhé miesto v Svetovom pohári za fínskou pretekárkou Kaisou Mäkäräinenovou. Kuzminová bojovala o prvenstvo uplynulý víkend v posledných pretekoch v sezóne, no veľký krištáľový glóbus jej napokon unikol o 5 bodov.
“Mala som to na dosah, bojovala som o to, kým som vládala, ale ako sa hovorí, vyhráva silnejší a víťaz je iba jeden. Som smutná a veľmi ma to mrzí… a ešte dlho bude. Tak blízko k víťazstvu na takej úrovni som ešte nebola. Predtým som vždy bola presvedčená, že som športovec, ktorý nedokáže celú sezónu, držat krok s najlepšími. Tentokrát som ale verila, že všetko je možné. Mala som veľmi kvalitnú konkurenciu a o to viac si vážim všetky svoje úspechy. A tie neúspechy k športu a životu patria tiež. Ešte raz srdečne ďakujem za to, že ste boli so mnou aj v dobrom, aj v zlom, verili mi a povzbudzovali, držali palce a priali. Vaša Nast’a,” napísala ku záveru sezóny olympijská víťazka.
 

 
Príspevok Kuzminová po najúspešnejšej a zrejme poslednej sezóne poďakovala fanúšikom zobrazený najskôr Hlavné správy.