18. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa obávala, že vnútorná prázdnota spojená s rozhodnutím vo veci jej brata Antona Vladimiroviča Šipulina ovplyvní jej vystúpenie na Olympiáde.
Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová drží slovenskú vlajku v cieli po zisku zlatej olympijskej medaily počas pretekov žien s hromadným štartom na 12,5 km na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu v sobotu 17. februára 2018.

V sobotu Kuzminová v Pchjongčchangu vyhrala preteky s hromadným štartom a stala sa trojnásobnou šampiónkou. Predtým MOV nepustil jej brata Antona Šipulina na ZOH 2018.
“V skutočnosti – áno,” oznámila Kuzminová novinárom v odpovedi na otázku, či Olympiáda v Pchjongčchangu prekonala jej očakávania. “Sezónu som začala dobre, ale vnútorne som sa veľmi trápila kvôli Antonovi, kvôli tejto situácii, ktorá sa odohrala okolo ruských športovcov. Vo vnútri som cítila prázdnotu a veľmi som sa bála, že to ovplyvní môj výsledok. ”
“Ale počas prípravy pred prvým štartom sa mi nejako podarilo upokojiť a vykonať pre mňa potrebnú prácu. Nehľadiac na to, čo bolo na šprinte, na ostatné preteky sa mi podarilo vzchopiť sa, dodala športovkyňa.
Predtým Kuzminová oznámila, že striebro v stíhacom závode je medaila “pre seba”, ale druhé miesto v individuálnom závode je pre brata Antona Šipulina.
“Toto víťazstvo, myslím si, bolo internacionálne a medzinárodné. Je to víťazstvo pre mojich rodičov, ktorí sem prišli nehľadiac na všetko okolo. Hoci sa sem chystali bez veľkého nadšenia. Je to víťazstvo môjho tímu, bez ktorého by žiadne víťazstvo nebolo. Je to víťazstvo pre celé Slovensko, ktoré sa spolu so mnou radovalo a roztrpčovalo. Je to tiež víťazstvo pre Rusko, pre tých ľudí, ktorí mi na začiatku mojej športovej kariéry dali základy,” dodala Kuzminová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.