Bratislava 30. júna 2017 (HSP/Foto:Rudolf Kusý)

Rudolf Kusý, starosta bratislavského Nového Mesta a kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), chce v prípade svojho zvolenia za župana postaviť na pozemku v Petržalke nový Park športu a oddychu. “Na župana som sa rozhodol kandidovať preto, aby som ľuďom zlepšoval život. Preto som sa rozhodol, že na tomto mieste, v prípade môjho zvolenia za župana, postavím spolu s ľuďmi Park športu a oddychu,” vyhlásil Kusý.
Na snímke Rudolf Kusý

Kandidát na bratislavského župana nazval tento najväčší pozemok vo vlastníctve BSK “9-hektárovým cintorínom politických sľubov”. “Je to výsledok politického riadenia, teda riadenia politických strán. Politických strán, ktoré sa zaujímajú predovšetkým o svojich ľudí. Už 9 rokov tu pritom malo stáť niečo, čo by slúžilo všetkým ľuďom,” uviedol Kusý.
Starosta bratislavského Nového Mesta uviedol niekoľko príkladov zo svojej mestskej časti: “Nehľadám výhovorky, nehľadám spôsoby ako pomôcť svojim straníkom, keďže som bol vždy nezávislý, ale to čo si zaumienim, jednoducho urobím,” povedal Kusý. Na rozdiel od politikov za neho hovoria konkrétne výsledky. “A výsledkom tejto mojej aktivity bude, že o 5 rokov na tomto území už nebude pomník politických sľubov, ale park pre obyvateľov Bratislavského kraja, kde budú ľudia robiť to, čo majú radi,” doplnil.
Kusý tiež vysvetlil, prečo chce do tohto procesu zapojiť ľudí. “Počas celej mojej kariéry som bol zvyknutý riešiť problémy odspodu – najprv som sa ľudí opýtal čo ich trápi, ako by si predstavovali riešenie a až potom som sa do neho pustil. Rovnako to bude aj v tomto prípade. Najprv sa opýtam ľudí, čo by na tomto území chceli mať a až potom rozhodneme o tom, čo presne tu bude stáť,” hovorí Kusý.
Fungovať to bude tak, že na stránke www.parksportu.sk je celé územie rozdelené na 10 zón a ľudia, obyvatelia Bratislavského kraja, rozhodnú o tom, čo by malo byť jeho súčasťou. Na výber budú mať medzi športom, zeleňou, oddychovou zónou, priestorom pre seniorov a pre deti. “Pevne verím, že si každý vyberie to svoje a napokon tam dokážete stráviť ako rodina aj celý deň,” doplnil Kusý.
HISTÓRIA
Pozemok s rozlohou 90 hektárov (90 000 m²) patrí od roku 2008 Bratislavskému samosprávnemu kraju, kedy ho kúpil bývalý župan Vladimír Bajan.  Bajan pred voľbami v roku 2009 sľuboval vybudovať športovú megahalu Danube Arenu. Jeho nástupca, Pavol Frešo tento projekt po voľbách zastavil a najskôr na tomto pozemku sľuboval vybudovať národný futbalový štadión, neskôr akési rodinné centrum alà Disneyland. Skutočnosť je však taká, že na pozemku dodnes rastie burina a nikto sa oň nestará.


Na snímke tlačová konferencia Rudolfa Kusého

Na snímke miesto, kde by mal byť vybudovaný Park športu a oddychu

Na snímke web