Washington 28. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Susan Walsh)

Zať a poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa odcestoval do Maroka, Jordánska a Izraela. Informoval o tom v utorok Biely dom, čím signalizoval najnovšie kolo rozhovorov o navrhovanom americkom mierovom pláne pre Blízky východ

Na snímke Jared Kushner

Kushnera sprevádza Jason Greenblatt, Trumpov osobitný predstaviteľ pre medzinárodné rokovania, a Brian Hook, osobitný americký predstaviteľ pre Irán, uviedol Biely dom podľa agentúry AFP.

Ich cesta vedie v dňoch 27. až 31. mája do Rabatu, Ammánu a Jeruzalema, povedal predstaviteľ Bieleho domu pod podmienkou anonymity. Ich turné prichádza v čase, keď sa USA pripravujú na informovanie o ekonomickej časti plánu na konferencii v Bahrajne koncom júla.

Palestínčania mierový plán odmietajú a vyzývajú arabské štáty, aby na konferenciu nešli. Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Katar naznačili, že sa na konferencii zúčastnia, dodala agentúra AP.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj