Salzburg 19. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Efrem Lukatsky)
 
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v stredu povedal, že navrhne, aby sa v novembri konal mimoriadny summit o brexite. Vyslovil pritom nádej, že sa dovtedy podarí dospieť k dohode s Britániou. Kurz sa takto podľa agentúry Reuters vyjadril tesne pred začiatkom neformálneho summitu hláv štátov a vlád krajín Európskej únie v rakúskom Salzburgu.

Na snímke rakúsky kancelár Sebastian Kurz

“Snažíme sa dosiahnuť kompromis. (Vyjednávač EÚ pre brexit) Michel Barnier si počína dobre, má našu plnú podporu. Urobil krok smerom k Britom. Teraz očakávame ochotu na kompromis od Britov, v nádeji na dosiahnutie dohody,” povedal Kurz pred stretnutím s hlavami štátov a vlád krajín EÚ.
“Navrhneme dnes na november mimoriadny summit a ak ho členské štáty podporia, uskutoční sa. Dovtedy snáď dosiahneme dohodu s Veľkou Britániou,” dodal.
Slovensko na summite zastupuje premiér Peter Pellegrini, ktorý sa v stredu zúčastní na neformálnej pracovnej večeri v priestoroch divadla Felsenreitschule spoločne s ďalšími lídrami. V závere večere by sa politici, aj v prítomnosti britskej premiérky Theresy Mayovej, mali v krátkosti dotknúť i otázok brexitu.
 
Príspevok Kurz: Rakúsko navrhne, aby sa v novembri konal mimoriadny summit o brexite zobrazený najskôr Hlavné správy.