Brusel 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ronald Zak)

Rakúsko chce prispieť k zmierňovaniu napätia, ktoré panuje medzi východnými a západnými členskými krajinami Európskej únie. Uviedol to v stredu v Bruseli nový rakúsky spolkový kancelár Sebastian Kurz.
Na snímke Sebastian Kurz

“Chceme pomôcť spoločne prekonať krízy, ktoré existujú,” povedal Kurz po stretnutí s predsedom Európskeho parlamentu Antoniom Tajanim v Bruseli. K tomu podľa konzervatívneho kancelára patrí napríklad aj otázka migrácie, informuje agentúra DPA.
Tajani podľa rakúskej verejnoprávnej televízie ORF na spoločnej tlačovej konferencii s Kurzom uviedol, že ho potešilo rozhodnutie šéfa novej rakúskej vlády cestovať na prvú zahraničnú návštevu práve do Bruselu.
Témou ich rozhovorov boli potrebné reformy EÚ, v súvislosti s čím predseda EP pozval Kurza do Štrasburgu. Na schôdzke hovoriť tiež o otázkach ako terorizmus, boj proti nelegálnej migrácii a nezamestnanosť mladých ľudí.
Tajani vyjadril radosť z vyhlásení Kurza k téme dvojakého občianstva pre obyvateľov Južného Tirolska v Taliansku. Kurz ho ubezpečil, že Viedeň v tejto veci nebude podnikať žiadnu jednostrannú iniciatívu, “aby sa Európa nevracala späť, ale naďalej pozerala vpred”. V spoločnej Európe “sa patrí, by sme takýto úmysel dôkladne prerokovali s Rímom”, zdôraznil Kurz.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.