Kurz odpovedal Contemu: Rakúsko žiadneho zo 450 migrantov neprevezme

Viedeň 17. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)
 
Rakúsko neprevezme žiadneho zo 450 utečencov, ktorí napokon v pondelok skončili svoju strastiplnú plavbu po Stredozemnom mori na talianskom stredomorskom ostrove Sicília.

Na snímke Sebastian Kurz

Predseda talianskej vlády Giuseppe Conte adresoval v reakcii na to list hlavám štátov všetkých ostávajúcich členských krajín Únie i jej vrcholným predstaviteľom s apelom, aby na znak solidarity zvážili prijatie časti týchto migrantov.
Rakúsky spolkový kancelár Sebastian Kurz v písomnej odpovedi talianskemu premiérovi, o ktorej informoval v utorok viedenský verejnoprávny rozhlas ORF, napísal, že jeho krajina od roku 2015 v prepočte na počet obyvateľov prijala viac žiadateľov o azyl ako mnohé iné štáty Únie, preto v tomto prípade neprevezme žiadneho z utečencov.
Francúzsko, Malta, Nemecko, Portugalsko a Španielsko prisľúbili po dlhých rokovaniach Rímu, že prevezmú po 50 utečencov, akceptovanie ďalších 20 avizovala neskôr Írska republika.
Európska komisia v pondelok privítala rozhodnutie šiestich členských štátov Európskej únie prijať časť migrantov zachránených z rybárskej lode v Stredozemnom mori. Zároveň však varovala, že takéto ad hoc riešenia nebudú dlhodobo fungovať.
Český premiér Andrej Babiš napríklad takéto riešenie označil za “cestu do pekiel” a upozornil, že ČR žiadnych migrantov neprijme.
 
Príspevok Kurz odpovedal Contemu: Rakúsko žiadneho zo 450 migrantov neprevezme zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)