Moskva 17. augusta 2018 (HSP/iarex/Foto:facebook)
 
Portál iarex prináša pozitívne informácie o oslabení možností amerického vyslanca pre Ukrajinu Kurta Volkera ovplyvňovať politické dianie na Ukrajine. Kurt Volker z kruhov blízkych Clintonovej a Nulandovej, ktorý sa angažoval v nelegitímnom štátnom prevrate na Ukrajine, zinscenovanom Američanmi v roku 2014 sa tak konečne ocitá na vedľajšej koľaji.

Na snímke Kurt Volker

Ukrajinský politológ Alexej Jakubin na adresu Volkera uviedol, že Volker vykazuje značné známky nervozity. V Kyjeve s ním nekomunikujú, takisto Trumpova administratíva Volkera nevníma ako dôležitý faktor. Volker nedokáže plniť úlohy, ktoré mu určila ešte Obamova administratíva a stáva sa doslovne “piatym kolesom na voze”.
Podľa Jakubina Moskva očakáva, že sa po prezidentských voľbách na Ukrajine a voľbách do Kongresu v USA situácia výrazne zmení. Moskva je presvedčená, že pravdepodobnosť stiahnutia Volkera na jeseň 2018 je značne vysoká a na Ukrajine sa objaví nový  predstaviteľ USA. Volker a zvyšky obamovsko-clintonovsko-nulandovskej frakcie už vyčerpali svoje možnosti a stratili svoj význam.
Dňa 15. 8. 2018 samotný Volker v interview pre ukrajinskú televíziu uviedol, že nemieni opustiť svoj post a uviedol, že Moskva neumožnila implementáciu minských dohôd v praxi. Volker zavádza rovnako, ako zavádzal aj v minulosti. Moskva totiž nie je účastníkom konfliktu na Ukrajine – na Ukrajine bojujú príslušníci ruskojazyčnej menšiny v Donbase, ktorí odmietli nelegitýmny štátny prevrat v Kyjeve riadený Američanmi proti kyjevskej chunte, plniacej príkazy Washingtonu.
Požadovať aby Rusko implementovalo Minské dohody je rovnaké ako požadovať, aby tieto dohody implementovali aj Nemci a Francúzi, ktorí sú takisto signatármi zapojenými do “Minských dohôd” ako Rusko.
Veriť že Kurt Volker bude hovoriť pravdu je približne rovnaké, ako uveriť pravdivosti tvrdenia, že na ruskej svadbe nikto nebude piť vodku.
 
Príspevok Kurt Volker vypadáva z procesu riadenia Ukrajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.