Praha 27. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)
 
Známy spisovateľ Benjamin Kuras na svojom účte na YouTube zverejnil rozhovor, v ktorom vysvetľuje svoj zámer kandidovať do senátu. Nevynechal v ňom ani tému pomalej samovraždy západnej civilizácie vďaka nezvládnutej migračnej politike

Na snímke Benjamin Kuras

Benjamin Kuras v rozhovore vyhlásil, že sa chce stať senátorom, aby mohol “otvárať mysle” senátorom vo veci samovraždy západnej Európy.
“Ja sa už dvadsať rokov vo svojich knihách a článkoch zaoberám pomalou samovraždou západnej civilizácie. Kvitne to do vnútorného rozkladu spôsobeného zľavicovanými zmarxistickými intelektuálmi na univerzitách a dnes už aj v politike.
Kuras tiež prehovoril o tom, že jeho nakladateľ daroval členom parlamentu jeho knihu, aby im otvorila oči vo veci migrácie. Stratégia však nebola úspešná. Väčšina senátorov ju nečítala, vyhlásil.
“Keď pred rokom môj nakladateľ daroval moju knihu Ako zabiť civilizáciu zdarma všetkým poslancom, tak veľká väčšina ju neprečítala, buď zahodila, alebo ju odovzdala niekomu inému. Menšina, ktorá ju prečítala, čiastočne zmenila názor.
Spisovateľ vyhlásil, že by senát rád videl ako miesto, ktoré prerokúvava nadčasové otázky a vytvára riešenie, ktoré by následne mohla spoločnosť používať pri strategickom rozhodovaní o svojom osude.
“Senát považujem za teleso, ktoré by nemalo byť až tak aktuálne politické, ako dolná snemovňa, kde sa riešia každodenné otázky, ale za debatné fórum nejakých mudrcov uvažujúcich nad nadčasovými otázkami, ktorí by vytvárali morálny a ideový kompas.
Pri hovore o súčasnej situácii okolo migrácie vo Veľkej Británii autor vyhlásil, že imigrácia do Británie bola pozitívna vec vytvárajúca rôznorodejšie prostredie (v pozitívnom zmysle) až do bodu, “kedy sa to zvrtlo”.
“Viem presne, kedy sa to zvrtlo. Zvrtlo sa to za Tonyho Blaira počas vlády labouristov, ktorá si dala za úlohu zmeniť zloženie obyvateľstva tak, aby v Británii už nikdy nemohol vyhrať konzervativizmus. Tak to vtedy povedali,” dodal Kuras s tým, že vláda krajiny následne “otvorila” hranice.
 

 
Príspevok Kuras: Za samovraždu Západu môžu zľavicovaní intelektuáli univerzít a politiky zobrazený najskôr Hlavné správy.