Sicília 27. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Patrick Seeger)
 
Včerajšiemu zatknutiu 26-ročného muža predchádzal horor v centre pre migrantov v Raguse na Sicílii. Pôsobil tam ako kultúrny mediátor a jeho obeťou sa stala žiadateľka o azyl z centra

Ilustračné foto

Najprv ženu znásilnil v kuchyni, kde varila. Vyhrážal sa jej potom zabitím, ak ho prezradí. Mlčala teda. Ale na ďalší deň prišiel za ňou s obvinením, že porušila predpisy centra. Vtedy už obeť nevydržala a povedala, že ak sa jej dotkne, ohlási všetko polícii.
Rozhodol sa, že ženu umlčí inak – začal útočiť na jej ústa a tvár tak, aby nemohla prehovoriť. Výsledkom útoku sú zlomený nos, čeľusť a lícne kosti.
V nemocnici, kam bola žena prevezená, o znásilnení nič neprezradila. Vyšetrovatelia pribrali do tímu psychologičku a podarilo sa im zrekonštruovať, čo násilnému útoku predchádzalo. Potom, ako sa ženu po dlhom presviedčaní podarilo ubezpečiť, že už jej od násilníka nič nehrozí, vypovedala aj o znásilnení.
Kultúrny mediátor medzitým z centra zmizol. Pátranie po ňom však bolo úspešné a včera sa dostal do väzby.
Renáta Indri
 
Príspevok Kultúrny mediátor z Gambie zatknutý pre znásilnenie a ťažké ublíženie na zdraví zobrazený najskôr Hlavné správy.