Bratislava 11. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Katolícky kňaz Marian Kuffa v obci Bošany 6. októbra predniesol ďalšiu zaujímavú kázeň, v ktorej hovoril najmä o manželstve, no dotkol sa aj tém ako obvinený biskup Chautur, celibát, výchova, pedofília…

Na snímke kňaz Marian Kuffa

Kuffa hovoril aj celibáte. “Načo celibát? Koľko posmechu, všeličoho… Ale niekto hovorí: Ja nebudem žiť bez ženy, bez muža.” To nevadí, veď celibát nie je pre všetkých, to povedal Ježiš presne,” uviedol. Mnohí na to argumentujú tým, v knihe Genesis je napísané: “Ploďte sa, množte sa”. “Áno je to tam,” odpovedá farár. “A čo panici a farári? Ploďte sa množte sa… Prosím pekne, duchovná plodnosť. Kňazi alebo rehoľné sestry majú svoje duchovné deti, kopec duchovných detí, vychovávajú ďalších rehoľníkov, teda plodia sa a množia sa po tej duchovnej stránke,” vysvetľuje.
“Panenstvo nie je pre všetkých, iba pre tých, ktorí to rozumom pochopia a vôľou uskutočnia. Iba pre tých,” zdôraznil Marián Kuffa.
 
Ak kňaz padne, znamená to, že sa prestal zaujímať o Božie kráľovstvo, prestal byť bojovníkom
Ďalej sa zameral na klerikov: “Prečo celibát? Nie preto, že pohŕdam ženou, jedine preto, že dávam prednosť Božiemu kráľovstvu. Ak kňaz nejde iba pre toto, tak nevydrží v celibáte. Ak je zaujatý pre Božie kráľovstvo, aj keď mu bude ťažko, vydrží, lebo robí to jedine z lásky k pánu Bohu. Ak kňaz padne, znamená to, že sa prestal zaujímať o Božie kráľovstvo, prestal byť bojovníkom, rytierom, pre Božie veci. Preto padol dolu…,” povedal Kuffa s tým, že najťažšie na tom byť kňazom, je práve život bez ženy. “Ale keby som si mal vybrať kňazstvo, čuduj sa svete, zas by som si vybral kňazstvo.”
Keď kňaz žije naozaj pre Božie kráľovstvo, neľutuje potom, nefňuká, že celibát… Kňaz to nerobí z nenávisti voči ženám, ale z lásky k Bohu a pre jeho kráľovstvo zápasí a v tom aj vydrží.”
 
Otec učí zodpovednosti
V kázni ďalej uviedol, že je potrebné privádzať deti k Bohu dobrým príkladom, dobrou náukou, obetou. “Nech tvoj syn vidí, nech tvoja dcéra vidí. Tatko, mamka, to čo hovorí aj žije… Dnes to liberáli berú. Je dôležité, aby matka dieťa objala… a otec učí syna zodpovednosti. Keď chýba otec, zodpovednosť nie je.”
K výchove v rodine ďalej Kuffa pokračoval tým, že matky by mali k deťom pristupovať žensky a mali by nechať mužov, aby k deťom pristupovali chlapsky. “Keď je aj dieťa zašpinené, matka miluje bezpodmienečne, cez matku sa dieťa vráti späť do rodiny, a má pocit istoty aj keď zradí, aj keď sa niečo stane. Cez mamu sa môže stále vrátiť. A to je fajn, že sú matky také márnotratné, veď by sme sa nemali kam vrátiť. To je špičkové, ženy, ostaňte také!” vyhlásil Kuffa, s tým aby muži vo výchove zostali mužmi a boli prísnejší a zodpovednejší.
Dodal tiež, že takúto výchovu by feministky najradšej zrušili. “A LGBTI by to rozmnožili… nie len dvaja, ale vidíte koľko rodov a všetkého… nezmyselných, sprostých.”
 
Chautura už máme, teraz poďme na Kuffu!
V závere kázne priznal, že v cirkvi sú aj pedofili, ale uviedol, že ich je len veľmi malé percento. “A tých chytáme pod mikroskop,” dodal s tým, že keď sa rozprával s Američanmi, povedali mu, že v Hollywoode je viac pedofilov ako nepedofilov. “A v cirkvi je ich len pár a zameriavame sa len na nich.”
“Ak je niekto z futbalového klubu pedofil, ak niekto sexuálne zneužije dieťa, naháňame celý klub? Alebo celú firmu, kde pracuje?” pýta sa farár. “Právne sa to vyrieši a podľa toho je aj postoj vo futbalovom klube, alebo vo firme. Ale keď sa objaví prípad nejakého kňaza, naháňame cirkev,” zdôraznil s tým, že presne toto je taktika liberálov a dodal, aby sa ľudia viac zastávali svojich kňazov.
“Veď pozrite, čo urobili so statočným biskupom Chauturom. Je to perfektný statočný biskup. V rámci biskupskej konferencie dal vyjadrenie ohľadom potratov, a samozrejme liberáli, mu to nezostali dlžní. A odkázali aj mne cez mojich kamarátov: “Chautura už máme, teraz poďme na Kuffu! Tak nebuďte prekvapení, keď by ste sa dozvedeli, že som vykradol popradskú banku, alebo zlikvidoval všetkých vo vagónke. Toto robia… kriminalizujú.”
 
Liberalizmus dáva deťom to, čo im chutí. Kresťanská láska im dá to, čo im osoží
Kuffa zdôraznil, že na svojej fare už mal príslušníkov všetkých rás a väčšiny sexuálnych orientácii a deviácií. “To sú moje deti, ale neznamená to, že im dám, to, čo oni chcú. To liberalizmus dáva deťom to, čo im chutí. Kresťanská láska im dá to, čo im osoží. A čo im osoží? Kristova blízkosti, žiť podľa evanjelia… modlite sa s tými deťmi, privádzaj ich cez sviatosti ku Kristovi,” vyzval na záver Marian Kuffa.
 

 
 
Príspevok Kuffa: Odkázali mi cez kamarátov: “Chautura už máme, teraz poďme na Kuffu” zobrazený najskôr Hlavné správy.