Ako sa vám pozdáva antukový dvorec v NTC?

– Kurt je trocha vlhký a pri krajoch ešte dokonale nedrží, inak je však veľmi dobrý. Antuka patrí k rýchlejším, pripomína mi tú z Roland Garros. Vo všeobecnosti mám tento povrch rada, takže neriešim, či je rýchla, alebo pomalá.

Po prvý raz budete hrať doma v pozícii slovenskej dvojky, aké sú to pocity?

– Mám dosť veľkú šancu, že ma kapitán nominuje na úvodné dvojhry, navyše budeme hrať pred domácim publikom. Pociťujem väčšiu zodpovednosť.

Ste trémistka?

– Ako kedy. Podľa toho, ako sa vyspím. Uvidíme cez víkend. (smiech)

S holandskou jednotkou Kiki Bertensovou ste hrali naposledy pred piatimi rokmi a máte s ňou bilanciu 0:2. Čo na ňu bude platiť?

– Je silovejšia tenistka s dobrým servisom. Myslím si, že kľúčom k úspechu bude rozbehať ju či hrať jej do protipohybu. Vlani uhrala semifinále na Roland Garros, takže budeme mať čo robiť, aby sme to proti nej zvládli. Všetky štyri však máme dobrú formu a verím, že uspejeme.

Napriek tomu, že sa hrá v Bratislave, bývate od utorka na hoteli. Čo ste si pomysleli, keď ste o tom prvýkrát počuli?

– Pozdávalo sa mi to, pretože budeme spolu celý čas aj mimo tenisových kurtov a budeme udržiavať tímového ducha na spoločných raňajkách či večeriach. Na hoteli máme zároveň dobré zázemie – bazén, vírivku, posilňovňu… Od NTC bývam dve minúty, teraz budem trocha ďalej, ale teším sa na to.

Čo robievate na hoteli počas Fed Cupov v zahraničí?

– Po večeroch sa stretávame na jednej izbe. Väčšinou to býva tá, ktorú majú lekár s fyzioterapeutom, pretože je najväčšia. Hrávame rôzne hry, napríklad „čelovku“ (každý hráč si na čelo prilepí lístok s menom známej osoby a musí uhádnuť, kto je – pozn. red.) a bavíme sa.

V novembri ste absolvovali operáciu očí. Splnila očakávania?

– Rozhodne áno. Keď som na jeseň prišla do haly, mala som problémy, pretože som takmer vôbec nevidela loptu. Okuliare a kontaktné šošovky som vylúčila, nehralo by sa mi s tým dobre. Kamarát mi odporučil očnú kliniku, kde mi oznámili, že som ideálny pacient na operačný zákrok. Bála som sa toho, no neváhala som. Mala som dioptrie -2,5 a -1,5. Teraz je všetko v poriadku, som veľmi spokojná. Na kurte mám väčšiu istotu, zároveň sa mi aj lepšie šoféruje.

Diváci vás medzi tenistkami ľahko spoznajú. Hrávate oba údery obojručne, čo je dosť rarita. Ako to vlastne vzniklo? A nechceli vás tréneri „prerobiť“?

– Keď som bola malá, chodievala som na tréningy staršej sestry Zuzany. Chcela som si pinkať, brala som do rúk raketu, no bola mi ťažká, a tak som ju držala oboma pri forhende i bekhende. Obľúbila som si to, a tak som v tom pokračovala. Za všetko teda môže ťažká sestrina raketa. (úsmev)

Aké sú výhody a nevýhody tohto štýlu?

– S obojručným forhendom viete súperku lepšie prekvapiť. Na druhej strane sa viac nabeháte, pretože máte kratší dosah.

Po dlhých rokoch sa vám vlani v auguste 2016 podarilo preraziť do prvej svetovej stovky. Užívate si pobyt medzi elitou?

– Semifinále na turnaji kategórie WTA Premier 5 v Montreale je môj najlepší výsledok, no odvtedy sa trochu trápim s kolenom, mám problém s chrupavkou. Zvažovala som aj operáciu, no lekári mi nevedeli na sto percent zaručiť, že mi pomôže. Zároveň mám teraz najlepší rebríček a šancu hrať veľké turnaje bez kvalifikácie, takže to riešim konzervatívne. Musím si zaklopať, noha zatiaľ drží.