Parma 16. januára 2019 (SITA/HSP/Foto: SITA-Diana Černáková)
 
Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka sa po anabáze v Turecku vrátil do najvyššej talianskej súťaže Serie A, podpísal zmluvu na 3,5 roka s Parmou

Na snímke slovenský futbalista Juraj Kucka (vľavo)

Pre rodáka z Bojníc to bude už tretí angažmán medzi talianskou elitou. V januári 2011 prestúpil do FC Janov ako 23-ročný mladík (nar. 26. februára 1987), vo svojich 28 rokoch zasa zamieril do AC Miláno. Po roku a pol v tureckom Trabzonspore sa dohodol s Parmou. Aktuálne má Kucka 31 rokov a bude patriť medzi najskúsenejších hráčov.
“Som rád, že budem hrať za žlto-modrých. Som motivovaný. Nemôžem sa dočkať prvého zápasu. Teším sa aj na to, že uvidím priateľov z Milána a Janova. Zodpovednosť mi nerobí problém. Môj vek a skúsenosti pre mňa nie sú bremeno. Naopak, môže to byť moja výhoda,” cituje Kucku portál mediagol.it. “Juventus je jasne najlepší tím v súťaži, ale nie je nemožné ich zdolať. Keď som hral za AC Miláno pred dvoma rokmi, podarilo sa nám to,” dodal účastník MS 2010 i ME 2016.
“Pôsobenie v Turecku bolo pre mňa skúsenosťou, ktorá ma vďaka miestnym fanúšikom nabila novou energiou. Na návrat do Talianska sa však teším, lebo je to môj druhý domov. Najviac sa asi neviem dočkať talianskej kuchyne, ktorá mi už chýbala,” poznamenal neskôr Kucka v tlačovej správe spoločnosti Stars & Friends. K prestupu sa vyjadril aj Kuckov agent zo spomenutej organizácie Karol Csontó: “Verím, že Juraj nadviaže na svoje predchádzajúce pôsobenie v Taliansku. S Jurajom sme o možnostiach prestupu diskutovali už dlhšie a aj ponúk sme mali viacero. Zástupcovia Parma Calcio nás však presvedčili, že sú tá najlepšia voľba.”
 
Príspevok Kucka sa v Parme teší na zodpovednosť. Vek nie je nevýhoda, tvrdí zobrazený najskôr Hlavné správy.