Havana 16. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Irene Perez/Cubadebate via AP)
 
Zasadnutie zákonodarného zhromaždenia, na ktorom sa uskutoční historická politická zmena na Kube, sa začne o deň skôr, ako sa očakávalo – namiesto štvrtka už v stredu 18. apríla. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra AP.

Na snímke vpravo kubánsky prezident Raúl Castro v rozhovore s viceprezidentom Miguelom Diazom-Canelom

Kubánske štátne médiá uviedli, že vláda preložila o deň začiatok zasadnutia Národného zhromaždenia, na ktorom prezident Raúl Castro plánuje odstúpiť a odovzdať úrad mladšiemu nástupcovi.
Rozhlasová stanica Radio Rebelde ako prvá informovala o zmene. Webová stránka Cubadebate napísala, že zhromaždenie sa presunulo kvôli krokom, ktoré je nutné urobiť pri takejto závažnej zmene.
Castro, ktorý prevzal prezidentský úrad v roku 2008 po svojom staršom bratovi Fidelovi, podľa očakávania odovzdá funkciu 57-ročnému viceprezidentovi Miguelovi Mariovi Díazovi-Canelovi. Obaja bratia riadili kubánsku vládu v nejakej forme od roku 1959.
Raúl Castro (87) plánuje zostať šéfom kubánskej komunistickej strany, čo je funkcia s rozsiahlymi právomocami, vrátane dohľadu nad jeho nástupcom.
 
Príspevok Kuba začne historickú politickú premenu o deň skôr zobrazený najskôr Hlavné správy.