Ktoré sú vaše obľúbené vianočné rozprávky? Tieto na obrazovkách nebudú chýbať ani tento rok

Svet 16. decembra 2017 (HSP/Foto: screenshot z YouTube)

Vianočné sviatky sa blížia a aj tento rok budú s nimi späté obľúbené filmové rozprávky, ktoré dotvárajú celkovú sviatočnú atmosféru. Pripomeňme si niektoré
Neopakovateľná a jedinečná Marfa z rozprávkového hitu Mrázik

Ako malým, tak aj dospelým, sa určité páči rozprávka možno najobľúbenejšia rozprávka “Tri oriešky pre Popolušku” so známou herečkou Libušou Šafránkovou. Vianočnú náladu k príbehu výborne dotvára aj hudba Karla Svobodu a pieseň Karla Gotta “Kdepak ty ptáčku hnízdo máš”. Iste je vám tiež známa hláška: “Pojď dolů! Pojď ty nahoru!” Úspech si našla v 70. rokoch aj na Západe a dodnes nič nestratila na svojej popularite. V roku 2005 vyšla v Nórsku na DVD a hneď v prvý týždeň sa ich predalo viac než 21-tisíc kusov.

Dej rozprávky “Šialene smutná princezná” je popretkávaný mnohými piesňami, veď v hlavných hereckých úlohách vystupovali Helena Vondráčková a Václav Neckář. Nevyskytujú sa v nej žiadne kúzla či iné nadprirodzené veci, napriek tomu si ju v kinách pozreli až tri milióny divákov iste aj kvôli vtipu a vyzvihnutiu lásky nad ostatné záujmy.

Ďalšou klasikou je “Pyšná princezná”. Krasomila sa v nej prestane pozerať len na seba a stane sa z nej milá a láskavá princezná vďaka láske k “záhradníkovi”, kráľovi Miroslavovi. Svojho času si ju v kinách pozrelo až neuveriteľných vyše osem miliónov divákov. Známa ja hláška staručkého kráľa: “Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil!”

Film “Bol raz jeden kráľ” vychádza z rozprávky Soľ nad zlato, v ktorej najmladšia dcéra má svojho otca-kráľa rada ako “obyčajná” soľ, ktorá je však nad všetko zlato a poklady. Vystupujú tu nezabudnuteľní velikáni českej komiky Jan Werich a Vlasta Burian. Kiná napočítali až šesť miliónov divákov.

A čo by to bolo, keby sme nespomenuli ešte “Mrázika”. Táto ruská rozprávka nestratila nič na svojej príťažlivosti ani po vyše 50 rokoch. Ivanko, Nastenka, Marfa a ujo Mrázik obveseľovali za detstva aj dnešných dospelých a aj dnešné deti ich skutočne obľubujú.
Známa je v nej nejedna hláška, za všetky aspoň: “Je ti teplo, dievčatko?”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)