Teherán 23. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Mehr News Agency, Mehdi Pedramkhoo)
 
Stanislav Tarasov na portáli regnum informuje o poslednom teroristickom útoku v Iráne. Podľa dostupných informácii v iránskom meste Ahvaz v provincii Chuzistán prišlo pri týždni spomienok na hrdinov vojny proti Iraku 1980 – 1988 k teroristickému útoku.

Na snímke ľudia počas streľby

Skupina arabských teroristov z “Vlasteneckého arabského demokratického hnutia v Ahvaze”, podľa iránskeho ministra zahraničných vecí Mohammada Dzavada Zafira úzko prepojená s tajnými službami Saudskej Arábie a CIA zaútočila počas vojenskej prehliadky. Výsledkom je žiaľ 50 mŕtvych civilistov, vrátane žien a detí. Dobrá správa je, že iránske bezpečnostné sily, polícia a výsadkári sa s teroristami nehrali, takmer všetci teroristi sú po smrti. Momentálne iránska polícia zisťuje identitu útočníkov, nasledovať budú razie a zatýkania.
Teroristický akt v Ahvaze je úzko prepojený s teroristickým útokom voči ruskému lietadlu IL-20 v Sýrii. Za oboma útokmi stoja americké elity, ktoré zúfalo potrebujú radikalizovať situáciu a zatiahnuť svet do vojny, tá by USA zachránila v pozícii svetového lídra.
Od roku 2005 v Iráne pribúda teroristických útokov pod vedením sponzorov a inštruktorov zo Saudskej Arábie. Väčšina útokov sa uskutočňuje práve v provincii Chúzistan, kde žije množstvo iránskych sunnitských Arabov, ktorí túžobne upierajú svoj zrak na Saudov, Izrael a USA. Irán odpovedá na tieto útoky drakonicky, čo prináša relatívne dobré výsledky. Čím viac informácii iránska tajná polícia získa, tým úspešnejšie dokáže brániť teroristickým útokom v krajine. Aj po poslednom útoku príde k vlne zatýkaní a následne likvidácii siete agentov financovanej saudskými tajnými službami a CIA.
V minulosti sa iránski Arabi aktivizovali aj v Beludžistane, kde zaútočili na jednotku Zboru stráži islamskej revolúcie. Výsledkom teroristického útoku arabskej organizácie Dzundallah bolo 11 mŕtvych Iráncov a 31 zranených. Nasledovali represie iránskych tajných služieb, ktoré preosiali celú sieť rôznych arabských “humanitárnych organizácii” financovaných Saudami. Saudsko-americká sieť agentov sa ocitla na dlhšiu dobu v troskách, kto sa nezachránil útekom, skončil svoju životnú púť v celách iránskej tajnej polície. Niekoľko rokov bol pokoj, ale proamerické bandy teroristov sú ako rakovinový nádor, ktorý neustále bujnie.
K dotyčnému útoku v Iráne prišlo aj kvôli návšteve iránskeho prezidenta Hasana Ruhániho v New Yorku. Ruháni sa chystá zúčastniť stretnutia Valného Zhromaždenia OSN. Prenikla aj informácia, že Ruháni sa mal stretnúť s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, neoconi potrebovali za každú cenu tomuto stretnutiu zabrániť. Po teroristickom útoku v Ahvaze už začal mainstream hystericky škriekať a “obávať sa o osudy demokratických arabských demonštrantov”, ktorí sa nachádzajú v spároch iránskej tajnej služby. Stretnutie Trumpa a Ruhániho sa tým pádom neuskutoční.
Americké a izraelské tajné služby veľmi dobre ovládajú taktiku a stratégiu hybridných vojen. Vytvárajú rôzne teroristické proxy-skupiny, ktoré pomáhajú dosiahnuť izraelské a americké ciele v rôznych krajinách Blízkeho východu a Prednej Ázie. Iránska tajná služba sa síce snaží, no likviduje v prvom rade najmä členov proxy skupín. Americkí a izraelskí agenti na území Iránu neoperujú, Iránci zatiaľ nemajú dostatok možností, aby úspešne preniesli proxy vojnu na saudské územie. Ak by sa rozšírili problémy Saudov a tým aj Američanov, Iránu by sa uľavilo.
Video si môžete pozrieť tu

 
Príspevok Kto stojí za teroristickým útokom v Iráne? zobrazený najskôr Hlavné správy.