Paríž 24. apríla 2017 (HSP/The Local/Foto: TASR/AP-Christopher Ena, AFP-Martin Bureau)

Brigitte Trogneuxová (nie, ako by ste čakali “Madam Macronová”) je manželkou Emmanuela Macrona, ktorý zvíťazil vo včerajších prvokolových prezidentských voľbách, a kedysi bola jeho učiteľkou francúzštiny…

Centrista Emmanuel Macron bozkáva svoju žmanželku Brigitte pred svojimi stúpencami vo svojej volebnej centrále v Paríži 23. apríla 2017

64-ročná manželka 39-ročného Macrona s ním žije v manželskom zväzku od roku 2007. Spoznali sa na súkromnej strednej škole v Amiens, kde bola jeho učiteľkou francúzštiny. Taktiež na škole viedla herecký klub, v ktorom Macron účinkoval.

Údajne to bola láska na prvý pohľad. Macron s učiteľkou viedol dlhé rozhovory, a ona jeho eseje čítavala pred celou triedou. “Vkuse nám čítala jeho práce. Bola jeho pisateľskými schopnosťami úplne pohltená”, povedal pre noviny Le Parisien jeden z jeho bývalých spolužiakov. “Bol jej miláčikom”.

Rodičia mladého Macrona s týmto vzťahom nesúhlasili a vtedy 40-ročnej učiteľke povedali, aby sa od ich 16-ročného syna držala ďaleko, a nech mu dá pokoj, aspoň kým dosiahne vek 18 rokov, ako sa píše v najnovšej biografii o prezidentskom kandidátovi.

Keď sa ako 18-ročný presťahoval do Paríža, učiteľka Trogneuxová hneď na to opustila svoju rodinu a vybrala sa za ním. Pre francúzsky magazín Paris Match uviedla: “Ako 17-ročný mi Emmanuel povedal: ‘Čokoľvek urobíš, vezmem si ťa!’”

Už neučí

Brigitte Trogneuxová sa už vzdala učiteľskej kariéry, aby pomohla v prezidentskej kampani svojho manžela. “Macron jej bezvýhradne dôveruje ako svojej poradkyni”, píše Paris Match. “Všetok čas trávi pri ňom, číta a sleduje všetko, čo sa o ňom povie. On sa následne pýta na jej názory”, uvádza magazín.

Učiteľka pred vzťahom s Macronom žila v manželstve s troma deťmi, a rodinu pre tento bezhlavý vzťah opustila. Jej deti sú v súčasnosti dospelé a údajne už má 6 vnúčat. Jej rodičia pochádzali z renomovanej rodiny, ktorá vlastnila čokoládovne v Amiens a tomuto remeslu sa venuje už päť generácií. Ich ročný obrat predstavuje 4 milióny eur.

Na snímke prezidentský kandidát Emmanuel Macron a jeho o 25 rokov staršia manželka, bývalá učiteľka Brigitte Trogneuxová. Foto: AFP-Martin Bureau

O svojom manželovi sa Trogneuxová vyjadruje v samých superlatívoch. Na otázku reportéra, prečo je jej manžel “tak dobrý v politike”, odpovedala: “Je dobrý vo všetkom. Nielen v politike. Ste príliš reštriktívny v tejto otázke.”, pričom dodala: “Ešte stále musím objaviť oblasť, v ktorej by nebol dobrý.”

Na otázku, čo by mohla ona priniesť do spoločnosti ako prvá dáma, odpovedala: “Ako učiteľka poznám mladých ľudí veľmi dobre. A myslím si, že podstatné je, aby sme stále mysleli na mladých ľudí”, povedala pre Paris Match.