Bratislava 8. decembra 2019 (HSP/Foto: HSP)

 

Prokurátor Tomáš Honz vzniesol pred pár dňami absurdnú obžalobu na Róberta Fica, pre jeho vyjadrenie: „Milan Mazurek povedal to, čo si myslí celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu.“ Prokurátor v minulosti vzniesol obvinenie aj voči Milanovi Mazurekovi za jeho vyjadrenia v rádiu Frontinus. Ten istý prokurátor pritom zastavil stíhanie novinára Arpáda Soltésza za jeho vyjadrenia na sociálnej sieti Facebook o bielej spodine. Honz tiež poslal o piatej ráno ozbrojené komando na predvedenie Tibora Rostasa a vzniesol obvinenie aj voči kardiochirurgovi Viliamovi Fischerovi

Vľavo komunistický prokurátor Urválek, známy z politických procesov v 50-tych rokoch a vpravo špeciálny prokurátor Tomáš Honz

Ideologických prokurátorov sme tu mali naposledy v 50. rokoch. Vtedy tieto známe procesy „so škodcami socializmu“, ktoré viedli k popravám triednych nepriateľov, dirigoval nechválne známy prokurátor Urválek.

Komunistickú ideológiu dnes vystriedala ideológia liberálna, no morálne profily  takýchto ideologických prokurátorov ostali nezmenené. Bližšie sa na tohto novodobého „Urválka“ pozrel poslanec zo Smeru Ľuboš Blaha a spojenia, ktoré odkryl, sú znepokojujúce do takej miery, že by sa týmto prokurátorom mali zaoberať kompetentné orgány.

„Keď sa povie špeciálny prokurátor, človek si predstaví dospelého, dôstojného a vyzretého pána, ktorý už desaťročia bojuje so zločinom. Prokurátor, ktorý najnovšie obžaloval Róberta Fica, Tomáš Honz, má 25 rokov. Takéto ucho ide žalovať bývalého trojnásobného premiéra. Tento chlapček chce terorizovať niekoho za to, že má iný názor,“ povedal na úvod Blaha a pokračoval:

„Oveľa dôležitejšie sú politické názory pána prokurátora Honza, lebo ak žaluje Róberta Fica a ukázalo by sa, že je obklopený slniečkármi a liberálmi, ktorí roky útočia na Róberta Fica, išlo by o učebnicový príklad konfliktu záujmov.“

Blaha odhalil, ako Honz išiel v roku 2017 na školenie do Jeruzalema, kde mu spoločnosť robil liberálny sociológ Michal Vašečka, ktorý v minulosti pôsobil v mimovládnej organizácií Centrum pre otvorenú politiku, ktorú financovala nadácia ESETu. V Jeruzaleme bola s Honzom aj Natália Tomeková zo Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti.

Ako zaujímavý označil Blaha aj prípad vydavateľa mesačníka Zem a Vek Tibora Rostasa. Toho nadránom prišlo zatknúť ozbrojene komando, po trestnom oznámení, ktoré na neho  podal Pavel Sibyla. Ak by sa ukázalo, že pán Honz sa s pánom Sibylom pozná, bol by to vážny problém. Z výročnej správy nadácie Zastavme korupciu, ktorú viedol práve pán Sibyla, totiž vyplýva, že pán Honz je v sieti, s ktorou spolupracujú. Pavel Sibyla je dnes politikom za stranu Progresívne Slovensko, ktorú financuje spoločnosť ESET.

„Nadácia okrem Honzovi ďakuje za spoluprácu aj Márii Kolíkovej, dnes kandidujúcej za Kiskovu stranu Za ľudí. Ďalej je tam Radovan Pala, dnes poradca Zuzany Čaputovej, ktorý dostal od primátora Bratislavy zo strany Progresívne Slovensko Matúša Valla zákazku na právne služby bez súťaže na 90 tisíc eur. Nechýba ani Zuzana Wienk, ktorá je predsedníčkou Aliancie fair play, ktorú tak isto financoval ESET. Wienk robila aj oponentku diplomovej práce Moniky Tódovej, hoci na to nemala oprávnenie, lebo v tom čase nemala titul Phd.,“ uvádza Blaha.

„Cez nadáciu zastavme korupciu je Honz ešte prepojený na Pavla Nechalu, čo je šéf mimovládky Transparency International, tiež financovanou ESETom. Programovou riaditeľkou tejto mimovládky je manželka Miroslava Beblavého, Emília Syčáková Beblavá.“

„Tomáš Honz je zároveň členom výboru VRAX, čo je Výbor pre elimináciu a predchádzanie rasizmu. V tomto výbore sedí s riaditeľom Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti Jánom Orlovským. Spoločnosť mu robí sociológ Michal Vašečka, Oľga Pietruchova a Daniel Milo z Globsecu, ktorý je partnerom podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Ireny Biháriovej.“

Blaha na záver uvádza:

„Aby sme si to zhrnuli. Pán Tomáš Honz je obklopený tými najextrémnejšími liberálmi a slniečkármi. Zhodou okolnosti tento prokurátor podá absurdnú žalobu na lídra strany Smer Róberta Fica. Je tam vidieť konflikt záujmov a pán Honz nie je objektívny prokurátor, ale ťažko indoktrinovaný prokurátor liberálnou ideológiou, ktorá ovplyvňuje jeho úsudok a možno je pod vplyvom slniečkárskej mafie. Preto by malo byť rýchlo preskúmané, či nezneužil svoje verejné právomoci. Za to totiž hrozí väzenie.“

Ohľadom veku prokurátora sa následne rozpútala diskusia na Blahovej stránke. Ten preto svoj status doplnil nasledovne:

Pointa nie je, koľko rokov má prokurátor, ale aké sú jeho prepojenia na liberálne mimovládky. Viacerí mi píšete, že Honzov vek bude asi vyšší ako 25 rokov. To ale nie je pointa, skôr kuriozita. Vyzerá ako ucho a po internete sa šíri, že je takýto mlaďoch, ale píšu mi aj ľudia, ktorí tvrdia, že má 27 či dokonca cez 40. Nemám k dispozícii jeho osobné údaje, to sa ani nedá. Po internete sa šíri, že je dvadsiatnik a nikdy to nebolo vyvrátené. Ak to bude viac, rád to dám na pravú mieru. Toto ale nie je podstatné.

Aj keby mal 150 rokov, škandalózne sú jeho prepojenia na extrémnych odporcov strany Smer, ktoré mohli motivovať jeho rozhodnutie vzniesť obvinenie. Osobitne desivé sú jeho prepojenia na nadáciu Zastavme korupciu, ktorú založil vlastník Esetu a šéfoval jej Pavel Sibyla (PS/Spolu), ktorý spolu s Honzom spustil útok na novinára Rostasa.

Honz je obklopený ľuďmi zo slniečkarskych mimovládok, vrátane Nadácie otvorenej spoločnosti. Je veľmi podozrivé, že protiextrémistickú agendu tu nastoľujú ľudia ako Orlovský či Vašečka, ktorí roky hejtujú Roberta Fica. Ide o konflikt záujmov, ktorý musí byť vyšetrený. Na toto sa sústreďme.

Ak má byť boj proti extrémizmu zneužívaný na to, aby si tu liberálni lúzri zo sorosovských a eseťáckych mimovládok vybavovali svoje politické účty cez indoktrinovaných ľudí na prokuratúre, potom je najvyšší čas zrušiť protiextrémistickú jednotku NAKA, ako aj príslušný útvar na špeciálnej prokuratúre. Vrátane kontroverzných ľudí ako Honz.

Ak má byť výsledkom činnosti týchto útvarov šikana novinárov, ktorí citovali slovenských buditeľov z 19. storočia alebo bývalého premiéra, ktorý odmieta terorizovanie Slovákov za kritiku Rómov, potom treba jasne povedať, že sú kolosálnym zlyhaním.

Žiadny reálny boj proti nacizmu či Hitlerovcom. Žiadny boj proti tým, čo spochybňujú obetu našich ruských osloboditeľov od fašizmu v druhej svetovej vojne. Nič, len vyvolávanie atmosféry strachu, že už na sieti ohľadom Rómov ani len nemôžete napísať slovo na C, lebo k vám nabehne komando NAKA na pokyn novodobých urválkov a honzov. Zíďme z kratšej cesty, zrušme to hejno slniečkarov.

Celé video Ľuboša Blahu:

Pavol Novak

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj