Rím 15. augusta 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Keď bol v júli 2007 pápežom Benediktom XVI. vydaný Apoštolský list motu proprio Summorum pontificum, vtedy primátor mesta Verona Lorenzo Fontana povedal: “Ide o udalosť historického významu, ktorá znamená návrat k tradícii.” Dnes nový minister, ktorý je členom Ligy Severu od veku 20 rokov, pravidelne navštevuje tradičnú Tridentskú omšu a aj sa oženil v tomto obrade. A nielen to

Na snímke Lorenzo Fontana.

Na začiatku roka 2018 vydal knihu “Prázdna kolíska civilizácie. Počiatky krízy”, ktorú napísal spolu s bývalým prezidentom Vatikánskej banky Ettorem Gotti Tedeschim a Matteom Salvinim, lídrom Ligy a súčasným ministrom vnútra. V tejto knihe Fontana vysvetľuje, že v dôsledku rozhodnutia vyplniť demografickú medzeru prúdom prisťahovalcov Taliansku hrozí vyhynutie. Fontana zdôrazňuje najmä problematiku poklesu pôrodnosti. Spája to s “etnickou výmenou”, čo spoločne podľa neho spôsobí oslabenie talianskej identity.
“Na jednej strane tu máme oslabenie rodiny a boj za homosexuálne zväzky, gender teóriu v školách; a na druhej strane masové prisťahovalectvo, a ešte aj emigráciu našich mladých ľudí do zahraničia. Všetky tieto otázky sú spojené a vzájomne závislé, a tieto faktory znamenajú vylúčenie našej spoločnosti a tradícií. Je tu nebezpečenstvo likvidácie súčasnej spoločnosti.”
Fontana sa podieľal na mnohých pro-life podujatiach ako sú napríklad La Festa per La Vita vo Verone a La Marcia per La Vita, ktoré sa každoročne v máji konajú v Ríme.
Ako ilustráciu Fontanových postojov ponúkame video a prepis krátkeho prejavu, ktorý predniesol 21. mája 2017 na kongrese Ligy v Parme.
 

 
“Na tomto kongrese potvrdzujeme, že sme Európania. Často nám hovoria, že chceme odísť z Európy, že sme proti Európe; dobre, áno, to je pravda; sme proti Európe slobodomurárstva, sme proti Európe “veľkých financií”, sme proti Európe Sorosa: sme proti tým, ktorí chcú islamskú inváziu do našej Európy; sme proti tým, ktorí by nás nechali napadnúť vlnou prisťahovalcov, pretože hovoria, že máme demografický problém, a preto potrebujeme prisťahovalcov. Áno! Sme proti tejto Európe! Ale pravdou je, že my sme skutoční európski vlastenci! Máme radi Európu.”
“Európa podľa nás je Európa, ktorá podporí rodiny, aby mali viac detí! A nie teóriu, že tu musia prísť prisťahovalci, pretože máme demografický problém! Chceme pomôcť európskym ľuďom mať viac európskych detí! To je to, čo chceme pre našu Európu! Chceme Európu, kde manželstvo je možné uzavrieť len medzi matkou a otcom! A že deti sú dané matke a otcovi! A nie ostatné odporné veci, ktoré ani nechceme počuť!”
“Toto je Európa, v ktorej prebieha veľký konflikt. Predstavujeme identitu a vlastenectvo, tých, ktorí milujú krajinu svojich otcov. A proti nám máme tých, ktorí chcú štandardizáciu, ktorí chcú globalizáciu, ktorí chcú, aby sme všetci boli číslami, ktorí chcú, aby sme my všetci boli spotrebiteľmi! My máme radi vlastnú identitu, tradíciu, národy a rozmanitosť. Ide o celosvetovú výzvu, nielen v našich regiónoch, nielen v Taliansku alebo c celej Európe. Musíme sa pozrieť na celý svet a vytvoriť  “identitu”, ktorá bojuje proti slobodomurárstvu v Bruseli a podobne na celom svete Je jasné, že alianciu nemožno vytvoriť s tými, ktorí v Európe podporujú projekty slobodomurárstva. Nemôžeme to robiť s tými, ktorí sú spojenci s Merkelovou; nemôžeme to robiť so socialistami v Bruseli ako Renzi.”
“Takže apelujem na Mattea. Nevidím pravdepodobnosť vytvorenia aliancie s Forza Italia. Nevidím to zvlášť, keď počujem, že Berlusconi hovorí o strane za práva zvierat. Vážený pán Silvio, Európa je prioritou – čo sa v Európe deje? Drahý Silvio, zobuď sa! Našou európskou prioritou sú naše detí – nie zvieratá! Zobudiť sa!
“Priatelia, musíme spolu bojovať za túto “frontu identity”, za túto identitu, ktorá je jedinou nádejou na to, aby sme našim deťom poskytli lepšiu budúcnosť. Keď vás nazývajú “rasisti”, “fašisti”, “zlí a odporní”, pamätajte si, že to robia, pretože masmédiá sú v rukách veľkých ekonomických síl! A masmédiá sa vás boja – a viete, prečo sa vás boja? Pretože ste dobrí – vy ste ľudia, ktorí milujú svoju krajinu! Vy ste tí, ktorí budú bojovať za zmenu tejto Európy, tohto sveta, aby sme pre naše deti mali lepší svet a Európu! Milión poďakovaní! Viva La Lega! Viva Matteo Salvini!”
 
Príspevok Kto je nový taliansky minister pre rodinu Lorenzo Fontana? Celý svet ho môže Talianom závidieť zobrazený najskôr Hlavné správy.