8. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Komunistická strana Slovenska ostro odsudzuje vybíjanie politického kapitálu opozičných strán na pozadí tragickej vraždy dvoch mladých ľudí. Súčasná opozícia za masívnej mediálnej podpory a podpory mimovládnych organizácií destabilizuje pomery na Slovensku a ženie ho k rozvratu, k čomu sa otvorene pridal aj prezident republiky Andrej Kiska.
Na snímke predseda KSS Jozef Hrdlička

Vzniknutá situácia smeruje podľa KSS po ukrajinskom vzore k majdanizácii slovenskej spoločnosti, ktorá sa deje v zmysle cudzích záujmov. Tieto snahy sú v rozpore so záujmami občanov žijúcich na Slovensku, sú v záujme nadnárodného kapitálu a nadnárodných oligarchov.
Žiadny z ústavných činiteľov by nemal prekračovať svoje kompetencie – ani prezident ani premiér. Prvoradá je stabilita krajiny a transparentný priebeh vyšetrovania. Obaja ústavní činitelia, prezident i premiér, svojimi krokmi zbytočne polarizujú spoločnosť.
KSS vyzýva vládu, ako aj Národnú radu Slovenskej republiky k tomu, aby ubránili piliere štátnosti, aby konali v zmysle platnej ústavy a zákonov Slovenskej republiky a v prospech občanov Slovenska.
KSS touto cestou vyzýva predsedu vlády Slovenskej republiky Róberta Fica, aby pre upokojenie situácie v krajine urýchlene odvolal ministra vnútra Róberta Kaliňáka a prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. Ani jeden z nich nie je z titulu svojej funkcie garantom objektivity vyšetrovania, preto ich prípadný odchod vyšetrovanie nijako neovplyvní, naopak – zastaví to stratu dôvery verejnosti v rezort vnútra. Odmietanie rezignácie môže zvyšovať napätie vo vládnej koalícií, rozpory v spoločnosti a viesť ju k totálnej destabilizácií.
KSS zároveň požaduje nezávislé vyšetrenie brutálnej vraždy v čo najkratšom termíne, ako aj dôsledné prešetrenie podozrení na prepojenie mafiánskych skupín na slovenské politické špičky.
Vzhľadom k prepojeniu predstaviteľov Smeru-SD nielen na oligarchov, ale podľa vážnych podozrení aj na mafiu, strana Smer-SD nemá viac právo označovať sa za ľavicovú stranu, ktorá háji záujmy bežných ľudí.
Aj napriek tomu, že dnešná kapitalistická demokracia je vo svojej podstate korupčnomafiánsky systém vyzýva KSS verejnosť k upokojeniu emócií, rozvahe a k odmietnutiu snáh zasievajúcich politickú nestabilitu, po ktorej volá súčasná pravicová opozícia, ako aj prezident republiky. KSS zároveň vyzýva k podpore vyriešenia vzniknutej situácie ústavnou cestou.
Redakciu informoval Jozef Hrdlička, predseda KSS