Michigan 10. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:sputnik screenshot)
 

Kryonický inštitút sa nachádza v Michigane a je jedným z najvýznamnejších v podnikaní so zmrazovaním ľudí a domácich miláčikov. Nezisková organizácia bola založená „otcom kryoniky“ Ettingerom v roku 1976. Členský príspevok za uchovanie tela je 28 tisíc dolárov.

Ilustračné foto

Sám Ettinger sa nechal zamraziť v roku 2011. Rovnako ako všetci zosnulí členovia inštitútu, jeho telo je uložené v kryostatickej miestnosti, kde teplota je 150 stupňov Celsia pod nulou a to až do toho dňa, kedy, ako kedysi napísal, „naši priatelia v budúcnosti budú schopní splniť úlohu oživenia a vyliečenia nás”.
Terajší prezident inštitútu Dennis Kowalski je jedným optimistom, ktorý si myslí, že výskumy na zvieratách a príklady z prírody sú nádejou na druhú šancu na život.
Kryonika samozrejme znamená viac než uchovanie tela v extrémnom chlade. Zahŕňa radu chemikálií, ktoré umožňujú vitrifikáciu, teda chladenie buniek ľadom bez ich poškodenia. Všetci pacienti inštitútu dostávajú  heparin — antikoagulant k sníženiu zrážania krvi. Okrem toho pacientom pravidelne dopĺňajú tekutý dusík. Poplatok vo výške 28 000 dolárov inštitút účtuje každému členovi: „To je cena. Väčšina ľudí to financuje prostredníctvom životného poistenia. Je to veľmi dostupné napríklad i pre strednú triedu,” uvádza Kowalski.
Poskytujú metódy inštitútu ľuďom príležitosť k lepšiemu návratu?
„To je otázka za milión. Nevieme presne, ale vsádzame na to. Je to stávka, kde jednou alternatívou je zabudnutie,” hovorí Kowalski. „Veda nám hovorí, že bunky sa nerozkladajú pri teplotách tekutého dusíka. Dáva nám to nádej. ”
 

Príspevok Kryonický klub zamrazuje ľudí pre budúcnosť. Platí im to po smrti ich poistenie zobrazený najskôr Hlavné správy.