Trebišov 23. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
V noci zo soboty na nedeľu sa v obci Nižnom Žipove v okrese Trebišov odohrala krvavá bitka medzi rómskymi susedmi, ktorej dôvodom bola podľa doteraz zistených informácií nenaplnená láska.

Ilustračné foto

Podľa informácií denníka Nový čas 23-ročný muž brutálne zaútočil na staršieho muža po tom, čo bránil 25-ročnú vydatú ženu, s ktorou sa chcel útočník zblížiť, tá ho však odmietla. Obeťou útoku bol 64-ročný muž, ktorý sa snažil celú situáciu upokojiť, no odmietnutý mladík ho napadol a spôsobil mu početné zranenia vrátane zlomeniny lebky. Zaujímavé na celom prípade je, že aktéri sú blízkymi susedmi. Starší muž bol prevezený do nemocnice. Prípad riešia policajti z Trebišova.
“Sused sa domáhal našej nevesty. Asi zistil, že jej muž je v robote a nedal si povedať. Je jasné, čo chcel, hoci sám má doma vlastnú ženu aj dieťa. Moja manželka je pritom jeho tetou,“ povedal pre Nový Čas svokor mladej ženy, ktorý sa sexuchtivého mladíka napokon zbavil, no nie nadlho.
“Vrátil sa aj s rozbitými hrdlami fľaší a bol veľmi vulgárny. Chcel ma napadnúť a neskôr sa snažil zapáliť aj našu strechu, čo sa mu však našťastie nepodarilo. Hoci prišli aj policajti a napokon sa ako-tak upokojil, všetko malo ďalšiu smutnú dohru,“ opísal starší pán, ku ktorému kvôli rozruchu prišiel jeho 64-ročný švagor. “Rozhodol sa, že bude dávať vonku pozor, aby sme sa pokojne vyspali. Medzitým ho však neodbytný sused napadol tak surovo, že skončil v nemocnici. Je celý opuchnutý a má aj zlomenú lebku. Rozprával mi, že ho napadli až dvaja, povedal 60-ročný švagor zbitého staršieho muža, ktorý je aktuálne hospitalizovaný v nemocnici v Košiciach.
 
Príspevok Krvavá bitka kvôli zakázanej láske. Ohrdnutý 23-ročný mladík takmer prizabil staršieho muža, ktorý sa zastal svojej nevesty zobrazený najskôr Hlavné správy.