Idlib 22. septembra 2018 (HSP/Foto: SITA/AP-SANA via AP)
 
Anton Orlovskij na portáli rusvesna venuje svoju pozornosť aj vývoju v Sýrii po americkej provokácii so zostrelením ruského IL-20 v Sýrii

Ilustračné foto

Ruský prezident Putin a turecký prezident Erdogan po posledných udalostiach viedli dlhé rozhovory, výsledkom ich rozhovorov sa stalo Memorandum o Idlibe. Ankara prisľúbila, že v Idlibe zasiahne a vyčistí časť provincie od radikálnych islamistov, čo značne znervózňuje USA a západných partnerov. Podľa najnovšieho rusko-tureckého plánu má vzniknúť demilitarizované pásmo, ktoré oddelí od seba sýrsku armádu a ich spojencov od teroristických bánd.
Demilitarizovaná zóna oslabí možnosti a silu jednotlivých bánd. Už dnes je zrejmé, že konflikty medzi  bandami an Nusra, ad-Din a Islamskou stranou Turkestanu a inými zoskupeniami sa budú ďalej zhoršovať. An Nusra, ad-Din a Islamská strana Turkestanu odmietajú totiž komunikovať s legitímnymi sýrskymi predstaviteľmi a spoliehajú sa na pomoc USA a Západu.
Američania nechcú, aby ich “zelených teroristov” sýrske vládne sily a ich spojenci zlikvidovali. Preto pripravujú vykonštruované provokácie, na základe ktorých obvinia sýrskeho prezidenta Bašára Asada z použitia chemických zbraní. Tie však Asad nemá a sami americkí inšpektori v roku 2013 potvrdili, že Sýria svoje chemické zbrane zničila.
Američania v Sýrii provokujú. Cieľom ich aktivít je prinútiť Moskvu k ústupkom, čo by Američanom umožnilo pokračovať vo vojne a likvidácii Sýrie podľa irackého či líbyjského vzoru. Američania sú už rozhodnutí znova ostreľovať Sýriu svojimi raketami a tak využívajú služby Bielych prilieb, vytvorených britskou tajnou službou. Podobne ako v prípade Skripaľovcov sa však aj tu Briti blamujú, výsledkom je video (pozri TU), na ktorom vidieť “technické nedostatky” provokatérov. Ide o živých figurantov a nie mŕtvoly.
Takže Američania sú pripravení znova vystreliť svoje Tomahawky. V Stredozemnom mori sa už nachádza lietadlová loď Harry Truman, v Perzskom zálive je torpédoborec Sullivan s 56 Tomahawkami a na leteckých základniach v Katare sa nachádzajú americké ťažké bombardéry B-1B s 24 raketami AGM-158 JASSM.
Americkí jastrabi robia všetko preto, aby narušili ruské plány na regulovanie konfliktu v Sýrii. Potrebujú, aby Rusko nedosiahlo svoje geopolitické ciele v oblasti Blízkeho východu. Kremeľ však reaguje na americké provokácie s chladnou hlavou. Oslobodzovací proces v Sýrii bude pokračovať bez ohľadu na zákerné kroky USA a západných partnerov. Skončí sa oslobodením Sýrie a likvidáciou teroristov.
 
Príspevok Krok od konca bitky za Sýriu. Američania zúfalo potrebujú začať veľkú vojnu v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.